ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

FOTO: Najkrajšie inšpirácie: čo sa dá spraviť zo starých kníh?

13.4.2017 | TechMag

Niekedy vás nemusia vyhlásiť za umelca iba vtedy, ak knihu napíšete, ale aj vtedy, keď si s ňou poradíte inak, ako keď ju po prečítaní vložíte do knižnice, nebodaj na povalu, alebo odnesiete do antikvariátu. Knihy je potrebné si vážiť, ale zasa to netreba s úctou preháňať až tak, aby zo slov nemohlo vzniknúť niečo úplne iné.

Originálne knižné príbehy

Nie sú krásne len vtedy, keď ich čítate, ale zviazané strany priam zvádzajú k inšpiratívnym možnostiam ako tvarovať z papiera ešte niečo krajšie ako bežné obrazce origami. Skúste si zobrať malé nožničky a iba tak do knihy povystrihovať obrázok, ako do dreva potom zakonzervovať strany priehľadným lepidlom a základ diela je na svete.

Čítate viac kníh než iní Slováci? Porovnajte sa

Písmo ako ozdoba
To, čo môžete povystrihovať a poskladať zo stránok kníh a časopisov je možné stvoriť aj z klasického papiera, no knihy majú predsa len značnú pridanú hodnotu. Sú potlačené písmom a to je aj v našich končinách možné považovať za umenie. Ak dokonca vezme písmo arabské, alebo čínske, kde sa kaligrafia udomácnila ako klasický umelecký odbor, budú vaše výtvory ešte ozdobnejšie.

Modely z papiera

Ak ste niekedy radi stavali modely z papiera, tak knihy sú vlastne ďalším pokračovaním. Treba len fantáziu, nožnice a je možné si postaviť vlastný svet. Vrátane vežičiek a svetielok z LED žiariviek. Je to staviteľstvo z papiera level 100. V niektorých prípadoch aspoň takto viete vniesť trochu umenia do toho, čo sa nedalo čítať.

Praktické bytové doplnky
Ak ste si netrúfli na drobnú prácu s nožničkami, je tu stále možnosť, ako zužitkovať čaro kníh. Praktické je zviazať ich napríklad na pekný nočný stolík, alebo rovno aj dva, jeden pre frajerku. Na takéto domáce umenie máte u každej milenky plusové body a ešte aj ušetríte. Aj konferenčný stolík do obývačky z pekných kníh rozhodne nie je na zahodenie. Tak prečo sa trochu neposnažiť a nezužitkovať stohy textu? Inšpirovať sa môžete v našej galérii.

Autor: Marcos
Foto: sublackwell.co.uk


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Otestujte si svoje erotické IQ
Otestovalo sa 31084 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes