ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Facebook 2012: Čo nás čaká na sieti?

2.1.2012 | TechMag

Sociálne siete vládnu svetu a rozhodne nemajú v úmysle sa svojho trónu vzdať. V budúcom roku môžeme čakať veľké prekvapenia, ale aj menšie novinky, ktoré nám majú spríjemniť online život. Aké sú?

Rekapitulácia určí smer
Ďalšie smerovanie orientácie sociálnych sietí nie je zložité vyčítať s pomocou retrospektívneho pohľadu na rok 2011. V uplynulom roku totiž najväčší dôraz kládli najmä na bezpečnosť informácií, ale aj zvyšovanie vlastného rozsahu. Facebook, alebo Twitter pokračovali v nájazdoch na nové cieľové skupiny a v tomto roku naozaj významne posilnili svoju pozíciu na trhu. V trende verbovania nových používateľov sa rozhodne neplánujú zastaviť, rovnako ani v nových cieľoch a métach.

Nevyužitý potenciál
Snaha o maximálne využitie možností online komunít sa umiestnila na prvom mieste zoznamu úloh pre budúci rok. Nevyužitý potenciál majú sociálne siete najmä v mobilných telefónoch. Túto sféru plánujú rozhodne dôkladne preskúmať. V sociálnych sieťach tak isto drieme množstvo obchodných a marketingových aktivít, ktorých možnosti sa v kombinácii s prístupom k sieťam cez mobil stále rozširujú. 

V budúcom roku odborníci tiež predpokladajú, že svet sociálnych sietí potvrdí a posilní svoju pozíciu v marketingu firiem a spoločností. Spoločnosť Buddy Media na základe prieskumu zverejnila predpoklad, že až 57 percent obchodníkov plánuje posilniť marketing prácou so sociálnymi sieťami. Stane sa hlavným komunikačným prostriedkom so zákazníkmi a klientmi a nebude viac len doplnkom. Okolo sociálnych sietí sa bude točiť oveľa viac reklamných záležitostí, ako doteraz, pretože ich popularita a význam z tohto hľadiska stále rastie. Svedčí o tom aj 38 percent podnikateľov, pre ktorých je Facebook budúcoročnou prioritou číslo 1.

Sociálne vyhľadávanie
Trend zdieľania a kooperácie sociálnych sietí sa prejaví aj v internetovom vyhľadávaní. Prvou lastovičkou bolo zavedenie Google + a prudký rozvoj tohto trendu sa v najbližšom období viac než len očakáva. Ľudia totiž milujú možnosť vyjadriť sa ku všetkému, preto je dnes už takmer nemožné nájsť stránku, kde by nebolo možné pridávať komentáre prostredníctvom Facebooku.

Pri vyhľadávaní ide v princípe o to isté. Možnosť ohodnotiť výsledky vyhľadávania privítajú najmä ostatní, ktorí sa na základe odporúčaní v nich lepšie orientujú. Internet sa stáva vysoko interaktívnym médiom, kde má každý možnosť voľby a slobodného vyjadrenia sa.

Cesta životom
Práve na prelomu roka sa vo väčšine facebookovských profiloch odohráva premena klasického profilu do nového Timeline. Na ten si budú musieť používatelia zvyknúť, no napriek tomu dnes mnohí podliehajú panike. Odporúčame vám preštudovať si jeho skúšobnú verziu, pretože len tak zistíte, že sa nič závažné nekoná. Netreba sa báť ani úniku informácií, len si overte svoje zabezpečenie.

Ak nemáte radi novinky, potešíme vás informáciou, že po Timeline nemá Facebook v novom roku žiadne plánované gigantické zmeny, ktoré by vás mohli prinútiť stať sa členom skupiny „Vráťte nám starý Facebook“. Snáď okrem túžby ovládnuť svet internetu a stať sa ešte väčším, fenomenálnejším, vplyvnejším a dominantnejším médiom, akým je dnes. A poraziť Google.

Autor: Andrew

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes