ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

Čo všetko sa už posielalo poštou?

10.8.2017 | TechMag

Okrem otravných propagačných materiálov a faktúr na zaplatenie sa dajú poštou posielať rozličné veci. Nebojte sa, nejde o reklamný článok žiadnej doručovateľskej spoločnosti, iba vám ukážeme kuriozity, čo ľudia už posielali, prípadne ešte stále posielajú poštou.

Diamanty

Slávny diamant The Hope, ktorý má hodnotu viac, než 200 miliónov eur, posielal v roku 1958 klenotník Harry Winston obyčajnou poštou. Poštovné ho vyšlo iba dve eurá, ale priplatil si za poistenie. Nebolo to prvýkrát, kedy posielal vzácny šperk poštou. Podľa neho je to najbezpečnejší spôsob na posielanie drahokamov.

Vrchol samoľúbosti zvaný sologamia: Ľudia sa sobášia sami so sebou

Živé mačky
V roku 1897 vytvorili v New York City približne 43 kilometrov dlhý systém tlakových trubíc, ktoré prepájali 23 pobočiek pošty. Čokoľvek sa zmestilo do nádoby na prepravu sa mohlo poslať rýchlosťou približne 15 metrov za sekundu do inej pobočky. Týmto spôsobom prepravovali aj mačky. Bolo to vraj pre ne bezpečné, aj keď po príjazde do cieľovej pošty vyzerali byť otrasené, ale nezranené. Neskôr sa systém používal na rýchle prepravenie mačky k veterinárovi.

FOTO: Naozajstní upíri: S láskou si navzájom pijú krv

Domy
Od roku 1908 do 1940 ste si mohli v USA cez katalóg kúpiť dom, ktorý vám poslali poštou. Na zmontovanie domu bol vraj potrebný iba jeden stolár. Spolu s domom sa posielali aj dva stromy, ktoré sa mali zasadiť do novej predzáhradky. Takýmto spôsobom sa za takmer tri desaťročia predalo približne 75-tisíc domov, ktoré stáli od 300 do 2500 eur.

FOTO: Zase raz šialenstvá z Japonska

Zemiaky
V Amerike je všetko možné, ak chcete, pokojne môžete poslať aj zemiak. Iba tak, bez obalu, napíšete naň adresu, nalepíte známku a odnesiete na poštu. Ak sa hanbíte poslať zemiak osobne, existujú služby, ktoré ho pošlú za vás a ak si budete priať tak aj pripíšu nejaký krátky odkaz. Taký zemiak v schránke určite pobaví každého príjemcu. Otázne je, či prežije 10 až 15 dní cestovania a neopatrného zaobchádzania. Bez obalu môžete posielať aj inú samostatnú vec, ak je dosť pevná, napríklad kokosový orech alebo limetky.

Čo najzvláštnejšie ste posielali poštou vy? Napíšte nám do komentárov.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Aké pevné sú vaše nervy?
Otestovalo sa 25211 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes