ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

Čaká nás hudobné peklo. Na svete je šiltovka so zabudovanými reproduktormi

4.8.2017 | TechMag

Firmu Atari si pamätáme ako priekopníčku herného priemyslu. Jej hry a herné konzoly sa stali neoddeliteľnou súčasťou mladosti mnohých dnes už dospelých mužov, najnovší vynález, s ktorým prišla, však vzbudzuje skôr obavy.

Možno ste zachytili stúpajúci trend prenosných reproduktorov, prostredníctvom ktorých mládež bez štipky hudobného vkusu "obšťastňuje" svoje okolie. Jej revírom nie sú len lavičky v parkoch a na námestiach, ale aj MHD, v ktorej musíte zvuky (hudbou sa to nedá nazvať) derúce sa z reproduktora chtiac-nechtiac pretrpieť.

Hŕba sexy Sloveniek v jednom videu: Šokuje vás, po kom túžia


Atari chce situáciu ešte zhoršiť. Na trh v dohľadnej dobe uvedie šiltovku Speakerhat, v ktorej už sú reproduktory priamo zabudované. So smartfónom sa dá prepojiť prostredníctvom bluetooth a potom už nič nebráni jej nositeľovi oboznámiť svoje okolie s tým, čo počúva.

FOTO: Začiatky legendárnych rockových kapiel

Technické detaily produktu, ktorý vyvíja v spolupráci s firmou Audiowear, zatiaľ Atari nezverejnila. Vďaka fotkám si však vieme celkom dobre predstaviť, čo máme očakávať: dva reproduktory na spodnej strane šiltu a zabudovaný mikrofón schopný prijímať hlasové povely, vďaka ktorému nebude človek musieť počas telefonátu vybrať smartfón z vrecka. Zrejme však nepôjde o najdiskrétnejší hovor.

A to sme ešte nespomenuli najotravnejšiu funkcionalitu Speakerhatu. Je ňou možnosť simultánneho prehrávania jednej skladby na viacerých šiltovkách. V praxi si to môžete predstaviť nasledovne: sedíte v autobuse, vedľa vás si sadnú traja výrastkovia so šiltovkami na hlavách a od každého z nich sa začne ozývať jedna a tá istá „výborná" pieseň. Desivé, však? Najmä, ak stojíte v zápche a z autobusu sa nedá vystúpiť inak ako predstieraním záchvatu klaustrofóbie.

Úprimne sa desíme momentu, keď sa Speakerhat dostane na slovenský trh a dúfame aspoň v to, že bude dostatočne drahý, aby potenciálnych majiteľov od kúpy odradil.

Autor: Noel
Foto: Youtube


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Otestujte svoj mechúr!
Otestovalo sa 31741 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes