ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Bol živý muž, dnes je ROBOT

18.7.2014 | TechMag

Zapredal dušu výmenou za technológiu. Znie to ako skazené sci-fi? Je to pravda! Chris Dancy sa zo živého človeka takmer pretransformoval na robota či väzňa virtuálnej reality. Jeho existenciu sprevádza vyše 700 senzorov!

Štyridsaťpäťročný softvérový vývojár Chris Dancy je oficiálne najpripojenejší človek na svete. Každý detail jeho existencie monitorujú senzory a aplikácie, ktoré zaznamenávajú a vyhodnocujú nielen jeho stav, ale aj komplet prostredie okolo neho. „Posledné štyri roky som strávil pripájaním zariadení, ktoré nosím, na všetko smart technológiu v mojom dome a presmerovaním dát na jednu platformu, aby som mohol sledovať celý môj život," hovorí Chris. Nazýva to „inner-net", teda skomoleninou internetu vyjadrujúcou vnútornú sieť.

Úspechy technológie
Neustálym monitorovaním svojho pohybu a stravovacích návykov sa mu podarilo schudnúť až 45 kilogramov! „Viem, čo piť, jesť, kedy spať a vstávať," tvrdí Chris. Má to vraj všetko pod kontrolou. „Je to hackovanie tela a mysle. Rovnako ako hackujeme počítače a akékoľvek dáta, telo a myseľ sú najväčší informačný systém, aký ľudstvo pozná. Porozumieť mu znamená, že ho môžeme hacknúť," dodáva technofetišista. Nápad monitorovať všetko vo svojom živote vznikol, keď surfoval po internete. Zistil, že na internet možno uložiť obrovské množstvo informácií, no keď mu používanú službu zrušili, prišiel takmer o všetko. Odvtedy sa z neho stal digitálny zberateľ informácií.

Výbava
Chris Dancy nosí dva smartfóny (iPhone 5s a Moto X) a množstvo gadgetov. Smart hodinky Pebble, pohyb monitorujúci Fitbit Flex a Bodymedia, tep srdca mu meria Blue HR, Lumoback ho drží vo vzpriamenej polohe a sem-tam si nasadí Google Glass. Dokonca aj jeho posteľ má zabudovanú technológiu - matrac Beddit zhromažďuje údaje o jeho spánku. Zvuky monitoruje Netatmo, kvalitu a teplotu vzduchu Wemo, Nest reguluje teplotu v jeho dome a Nest Protect ho chráni od oxidu uhoľnatého a dymu. Má dvoch psov, ktorí majú GPS systém Tagg.

Lepšia budúcnosť?
Verí, že vďaka obrovskému množstvu informácií sa jeho život stal predvídateľným. Práve v tom vidí výhody budúcnosti a zdravotnej starostlivosti. Sám však priznáva, že keby sa takéto informácie dostali do nesprávnych rúk, bol by to poriadny problém.

Autor: Kurt

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Bača, aká bola svadobná noc?"
"Nuž, najprv som si prdou, aby si nemyslela, že som nesmelý. Potom som jej dau po papuli, aby hneď vedela, že nebudem pod papučou. No a potom som to robiu s ovečkou, aby si nemyslela, že budem od nej závislý..."

 
Virtuálny barPearl Harbor Pearl Harbor
  • 2 cl vodky
  • 2 cl melónového likéru
  • ananásový džús
 
Hra na dnes