ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Unikátny kabát: do lietadla v ňom prepašujete 15 kíl batožiny

2.3.2017 | Štýl

Robí vám problém dodržiavať hmotnostné limity, ktoré si pri batožine stanovujú letecké spoločnosti? Pomôcť vám môže špeciálny kabát, do vreciek ktorého sa dajú uložiť predmety s celkovou váhou až 15 kíl.

Limity na maximálnu hmotnosť batožiny existujú najmä kvôli čo najnižšej spotrebe paliva: čím menej toho lietadlo vezie, tým je jeho spotreba nižšia. Pre niekoho však môže byť príručný kufor primalý, a práve preto uzrel svetlo sveta kabát Airport Jacket.

Čo sa naozaj stane, ak nevypnete mobil v lietadle?

Jeho autorom je Claire Murphyová. „Do kabáta pokojne vložíte notebook, tablet, dva páry topánok, nohavice, päť tričiek s krátkym rukávom, svete a fotoaparát," tvrdí. Jej vynález má desiatky vreciek, vďaka ktorým si na pracovnú cestu či dovolenku môžete vziať oveľa viac vecí, než by ste boli schopný vložiť do kufra.

Myšlienka stvoriť kabát, ktorý by človeku umožnil vziať si na palubu lietadla viac vecí, jej skrsla v hlave pri cestovaní so svojím niekoľkomesačným bábätkom. Za nadmerné množstvo batožiny jej chcela letecká spoločnosť naúčtovať poplatok 130 eur, ktorý však Claire zaplatiť nechcela. Mnohé predmety si tak spolu s manželom nastrkali do vreciek, a hoci sa tak poplatku vyhli, cestovalo sa im nepohodlne.

Kabát je jedinečný tým, že keď v ňom nastúpite do lietadla, môžete si ho vyzliecť a pomocou zipsov premeniť na cestovnú tašku. To zároveň eliminuje potrebu vyprázdňovania vreciek pri prechode cez letiskovú kontrolu. Kabát zmeníte na tašku, pošlete ho cez skener, a keď z neho vyjde, môžete si ho opäť obliecť.

Myslíte si, že sa tento vynález na trhu uchytí? Dajte nám vedieť v komentároch.

Autor: Noel


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes