ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Tipy, ako si užiť cestovanie osamote

5.3.2017 | Štýl

Každý niekedy potrebuje vypadnúť od všetkého a od všetkých niekam, kde bude môcť zabudnúť na svoje problémy a oddýchnuť si od života. Ale keď sa vyberiete do sveta osamote, môžete zažiť komplikácie, ktoré by vám pokazili výlet. Nástrahám počas cestovania sa môžete vyhnúť, ak si necháte od nás poradiť. Prečítajte si naše tipy, ktoré vám môžu byť užitočné počas sólo cestovania.

Plánujte

Je dobré dopredu vedieť kam pôjdete a koľko tam približne miniete. V dnešnej dobe nájdete na internete informácie takmer o všetkom, aj o cenách, o kvalite ubytovania a o zaujímavých miestach v danej lokalite, ktoré stoja za návštevu. Takže pred veľkou cestou si urobte rešerš a zistite si, do čoho idete.

Nie je na škodu spísať si, čo by ste chceli v ktorý deň vidieť, aj keď idete sám. Keď budete mať plán, vyhnete sa situácii, že celý deň vďaka lenivosti preležíte v posteli. No a ak naďabíte na nejakú lepšiu atrakciu, alebo miestni vám poradia niečo zaujímavé, tak niečo iné z plánu jednoducho vyškrtnete.

Zaistite si zdroj elektriny
Majte na cestách so sebou univerzálny adaptér, s ktorým sa budete vedieť pripojiť do elektriny cez akúkoľvek elektrickú zásuvku. Taktiež nezabudnite ani na externú batériu, ktorá by mala byť vždy po ruke a nabitá, aby vám mohla oživiť telefón, fotoaparát alebo iné zariadenie.

ROZHOVOR: Mladý pár zo Slovenska spoznáva svet: Prešli už 30 krajín

Ochráňte si veci
Keď cestujete sám a prídete o doklady, peniaze a mobil, tak ste v háji. Tento katastrofický scenár môže nastať v prípade, že vás okradnú, alebo vás zasiahne silný dážď a premoknete do poslednej nitky. Preto by ste ako príručnú batožinu mali zvoliť nepremokavý batoh, ktorý sa dá uzamknúť.

Nezabudnite na prvú pomoc
Vhoďte si do batožiny aj malú lekárničku s náplasťami, obväzom a liekmi proti hnačke, horúčke, nevoľnosti a bolesti. V zahraničí by ste mohli mať problém zohnať tieto základné lieky, preto je lepšie mať so sebou pár tabletiek pre každý prípad.

Vezmite si knižného spoločníka
Aj keď je cestovanie bez spoločnosti perfektné, niekedy sa vyskytnú chvíle, kedy zatúžite po spoločnosti. Avšak, namiesto toho, aby ste sa uchýlili k surfovaniu na internete, siahnite radšej po knihe. Pár strán pred spaním alebo počas presunu vám isto zdvihnú náladu. A ak si nechcete uberať miesto v batožine, zoberte si so sebou elektronickú čítačku kníh.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes