ATLAS.SK: Štvrtok, 17.8.2017
meniny má Milica
   

Ste pod papučou? Áno, ak sa k vám hodí jeden z týchto znakov

19.4.2016 | Štýl

V živote muža nastane čas, kedy musí dozrieť a brať vzťah vážne. Rozhodne to však neznamená, že sa musí podriadiť dominantnej a ovládajúcej žene. Prečítajte si tento zoznam desiatich najjasnejších znamení, ktoré vám prezradia, či ste v ohrození stať sa „podpapučiarom".

Keď chcete ísť na pivo, potrebujete jej povolenie

Nemôžete si len tak ísť na pivo. Potrebujete jej súhlas, ktorý sprevádzajú doslova divadelné výstupy. Predstava toho, že pôjdete na pivo s priateľmi totiž vyvoláva v mysli vašej dominantnej priateľky veľký problém. Zrazu zistíte, že nemôžete ani vkročiť do krčmy na jedno rýchle na konci dňa bez toho, aby ste nečelili prívalu výčitiek po návrate domov. Takže to nakoniec prestanete robiť, aby ste ju nerozhnevali, čo z vás robí „handrovú bábiku". A to je len prvé znamenie toho, že ste pod papučou.

Rozhoduje za vás

Pýtate sa ako je to možné, že vaša priateľka odrazu robí rozhodnutia za vás? Vo vašom vzťahu/väzení nemôžete robiť nič, okrem zopár menších životných rozhodnutí. Akosi sa jej podarilo ovládnuť váš život a váš názor ju vôbec nezaujíma. Ak mále len slabé, prípadne žiadne slovo v záležitostiach, ktoré sa vás priamo týkajú, či už je to miesto dovolenky, veľké nákupy alebo plány na víkend, tak ste úplný „podpapučiar".

Máte spoločné e-mailové konto
Poznáte ten prípad: stretnete, randíte a oženíte sa s dominantným dievčaťom, a než sa nazdáte, budete posielať e-maily, ktoré sú síce podpísané oboma, ale jasne napísané ňou. Táto strata nezávislosti je jeden z najjasnejších a zdanlivo najnevinnejších znakov toho, že ste ovládaní ženou. Jasné, že niečo musíte obetovať v každom vážnom vzťahu, ale nenechajte ju hovoriť za vás.

Idete domov, keď povie ona
Rozhodovať o tom, kedy odídete domov zo žúru, už totiž nepatrí vám. Teraz čakáte na jej povel „ideme", aby ste vyzdvihli kabáty a ospravedlňujete sa priateľom, ktorí, ako náhle ste odišli, len krútia hlavami a hovoria o vašej premene. Vaši priatelia totiž jasne poznajú príznaky, že ste pod papučou a nemôžu pochopiť, prečo si to necháte.

Zmenili ste priateľov
Ak ste nahradili svojich priateľov tými jej, môžete to brať ako jeden z jasných príznakov toho, že ste pod papučou. Keďže teraz už nie je akceptovateľné, aby ste trávili čas so svojou starou partiou, musíte si hľadať prijateľnú náhradu. A to sa často skončí tak, že sa stanete „príveskom" v jej okruhu priateľov. Stratili ste kontakt so všetkými svojimi starými priateľmi a nemôžete pochopiť, ako sa to stalo.

Robí vám program

Môžete si myslieť, že nemáte v najbližších mesiacoch nič naplánované, ale mýlite sa. Váš kalendár udalostí je plný vďaka vašej priateľke. V skutočnosti ste „zapísaný" asi na tucet nudných udalostí, o ktorých ešte ani neviete. Naozaj smutné je, že to robí bez vášho dovolenia, pretože vie, že ho nepotrebuje - čo je jasná známka toho, ako veľmi vás ovláda.

Neustále sa staráte o to, čo povie
Definitívnou známkou toho, že ste pod papučou je to, že dostanete nejakú správu (dobrú alebo zlú) a vaše myšlienky okamžite smerujú k tomu, ako bude reagovať ona. Vôbec neuvažujete o tom, ako to ovplyvní vás, čo je dosť zvláštne, keď sa nad tým zamyslíte. A pripravte sa na to, že keď prídete domov, vybalí na vás dlhý zoznam vecí, ktoré ju rozhnevali a obviňovať z toho bude vás.

Vaši priatelia s vami na víkend nerátajú

Niekedy ste už v piatok popoludní mali niekoľko telefonických pozvaní a správ od priateľov, ktorí sa zaujímali o vaše plány na večer. Teraz sa neozýva nikto, pretože každý predpokladá, že budete pod zámkom celý víkend, a desivé na tom je, že ste sa vzdali a prestali snažiť o únik.

Už nie ste zaujímaví, vtipní alebo žiadaní
Jej moc nad vami vás úplne zbavila vôle a tvorivosti. Pri manipulovaní muža je najtvrdším orieškom práve ego, ktoré sa podrobuje najťažšie. Viete, že sa správate ako vôl a prijmete svoju neutešenú situáciu, aby ste si ušetrili rozpaky vyrovnať sa s tým verejne. Toľkokrát ste boli nútený skloniť hlavu, v mene zrelosti a slušnosti - to sú jej výrazy, ktoré použila pri manipulovaní - že nie ste pre nikoho a na nič súci, len pre svoju arogantnú priateľku.

Autor: Radomír
Foto: Dailymail


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barKáva Fiery Káva Fiery
  • 6 klinčekov
  • pol tyčinky škorice
  • citrónová a pomarančová kôra
  • 1dl rumu
  • 1dl koňaku
  • kryštálový cukor
  • 4dl horúcej čiernej kávy
 
Hra na dnes