ATLAS.SK: Štvrtok, 17.8.2017
meniny má Milica
   

Najlepšie účesy pre tento rok

28.4.2008 | Štýl

Premýšľate nad zmenou a neviete, s čím začať? Rozhodnite sa pre nový trendy účes podľa celebrít. Letia ultrakrátke aj stredné dĺžky záleží len od vášho vkusu, typu vlasov a rozhodnutia. Poradíme vám, s akým „čírom“ budete naozaj in.

Krátky proces

Zabudnite na komplikovaný styling a skráťte hrivu. Prestížny internetový pánsky magazín Askmen nedávno označil strih hviezdy Nezvestných Matthewa Foxa za jednoducho skvelý. Štýlový mužný zostrih je na leto navyše  mimoriadne praktický.

Ak ho budete nasledovať a na leto sa zbavíte vlasov aj vy, získate nielen trendový,  ale aj praktický účes, s ktorým sa vám bude skvelo športovať. Aj večný televízny väzeň Wentworth Miller fandí ultrakrátkemu zostrihu. Pre časopis People prezradil, že do rúk berie strojček až dvakrát týždenne.

Výhody: Keďže je tento strih mimoriadne krátky, úprava účesu vám nezaberie ani minútu času.
Styling: Žiaden. Tu platí starý reklamný slogan „wash&go“.

Učesaný – neučesaný
Nechcete radikálny zostrih? Vezmite si príklad z hercov Brada Pitta či Michaela C. Halla. Obaja sú vyznávačmi moderných krátkych účesov, ktoré pôsobia ležérne, no zároveň sú vrcholne štýlové. Požiadajte v kaderníctve, aby vám nechali vpredu dlhšiu ofinu, kým vzadu budú vlasy krátke.

Výhody: Na rozdiel od  tzv. fauxhawkov, teda falošných mohawkov, je táto dĺžka nadčasová a stále in. Ideálny účes na jar i leto, ktorý bude vyzerať skvele ráno po prebudení i po šantení v mori.
Styling: Rozotrite v dlani malé množstvo gélu bez lesku alebo vosku s „beach“ efektom a zľahka si prejdite po vlasoch. Potom stačí vlasy mierne rozstrapatiť, aby ste vytvorili ilúziu raňajšej hrivy.

Krycí manéver
Ak chcete zamaskovať počiatočné kúty alebo vyskúšať niečo netradičné, bude pre vás dlhá ofina to pravé. Je ideálna nielen ak sa pýšite vysokým čelom, ale aj ak chcete priviesť pozornosť na oči. Strapatá na spôsob Jamesa Blunta bude skvelým osviežením vášho účesu, ale pokojne môžete oživiť aj look Toma Cruisa v Mission: Impossible 2. Dlhé ofiny slávia svoj veľký návrat.

Výhody: Hravo prekryje miesta, na ktoré nie ste práve pyšný. Ak sa ale môžete pochváliť sexi pohľadom, dodá mu ešte väčšiu iskru.
Styling: Lepšie ako gél je tužidlo v spreji alebo vo forme stylingovej peny, ktorá ofine dodá objem.

Autor: Samo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Vyznáš sa v Tour de France?
Otestovalo sa 1451 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barKáva Fiery Káva Fiery
  • 6 klinčekov
  • pol tyčinky škorice
  • citrónová a pomarančová kôra
  • 1dl rumu
  • 1dl koňaku
  • kryštálový cukor
  • 4dl horúcej čiernej kávy
 
Hra na dnes