ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Najdrahší fidget spinner: Takto sa hrá ruská mládež

5.8.2017 | Štýl

Nikto presne nevie, kde sa vzal, ale celý svet zobral útokom. Predaj fidget spinnerov trhol rekord, keď za tri mesiace predaja utŕžil 25 miliónov dolárov a priemerný kus sa predáva asi za šesť eur. No Rusi si povedali, že nechcú takéto obyčajné hračky a na trh umiestnili spinner v hodnote 15-tisíc eur.

Kde sa vzal - tu sa vzal

Jednou z najväčších zaujímavostí fidget spinnerov je, že sa k tejto fenomenálnej hračke nikto nehlási. Je síce pravda, že prvý prototyp si pred zhruba dvadsiatimi rokmi nechala patentovať Catherine Hettingerová, inžinierka z New Yorku.

FOTO: Malé hračky, ktoré vás zbavia stresu

Predstavoval hračku pre autistov a pomáhal sústredeniu deťom s ADHD, ale súčasnému prevedeniu spinnerov nebolo určené otcovstvo. To znamená, že nikto nevie, kde sa tento magický nástroj skrátka objavil, kto ho nakreslil, skonštruoval a stvoril z neho masovú zábavku.

Dokonalý miesto pera
Ak patríte k typom ľudí, ktorí pri telefonovaní kreslia, neustále lúskajú perom alebo ohýbajú kancelársku spinku, spinner je stvorený pre vás. Jeho točenie medzi palcom a ukazovákom dokáže stimulovať špecifické časti mozgu a zlepšuje schopnosť sústrediť sa na prácu. Po robote táto zábavka mozog zrelaxuje a umožňuje mu lepšie vypnúť.

Hračka za tisíce

Ruskí tínedžeri si na raňajky namiesto džemu mažú kaviár ani nie preto, že im to chutí, ale preto, že to je drahé. A práve Caviar je aj názov spoločnosti, ktorá z bežných vecí robí luxusné šperky. Aktuálna vychytávka z ich dielne je fidget spinner za cenu automobilu. To už sa vlastne ani nedá nazvať hračkou v pravom zmysle slova. Fidget spinner s emblémom Caviar pozostáva z pozlátených a uhlíkových vláken, nemôžu chýbať ani diamanty. Konštrukcia sa pritom nijako nelíši od ostatných modelov.

Jednoduché ložiská, ktoré sa roztočia a dokážu upokojovať. Tento fidget má ešte jednu vlastnosť, o ktorej sa však nepíše. Ak dokážete medzi prstami točiť 15-tisíc dolárov, tak vás už rozhodne len tak niečo z miery nevyvedie a ste dokonale za vodou. Svet je pre vás jednoducho iné miesto ako pre bežných smrteľníkov, ktorý sa rozptyľujú kolieskom za pár eur.

Autor: Marcos
Foto: Royal Gift


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes