ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Najdivnejšie letné tábory, kam by ste určite radi vyrazili

1.7.2017 | Štýl

Leto je už tradične obdobím detských táborov. Na rozdiel od rôznych zábavných, skautských a tanečných sú aj tábory, ktoré formujú pravých mačov. Mnohé sú dostupné aj pre dospelých, ak ste túto časť svojho života v detstve zanedbali, môžete to napraviť.Zombie kemp
Pre všetkých mužov aj ženy, ktorí sa boja apokalypsy a nástupu zombíkov. Funguje od roku 2011 a ide o jednodňový tábor, ktorý vás vyškolí ako postupovať v prípade, že príde deň D. Špeciálne postupy, narábanie so zbraňami, nové techniky boja s ľuďmi, ktorí neumierajú, je vcelku dobrá letná zábava.

Spomienky na detstvo: Pamätáte si tieto rozprávkové seriály?

Maskulínny kemp

Niečo ako vojna, len trochu zábavnejšou formou. Heslo tábora je ako z čias diktátora: „Najprv to, čo treba a potom to, čo chceš“. Ide o skutočnú výchovu, ktorá najprv nariadi vyčistiť zuby a až potom sa dostať k hraniu hier a podobne. Tábor vedie vo voľnom čase učiteľ, ktorého poprosili rodičia, aby pripravil program pre chalanov. Nech sú znich vychovaní jedinci a dokážu byť mužmi a nie položenskými padavkami.Asi už tušíte, že to je len chlapská záležitosť.

Stavropol

V tomto tábore v Rusku nechávajú chlapci svoje detstvo za dverami. Je určený pre 40 chalanov vo veku od 12 do 17 rokov a je to klasický vojenský režim. Vrátane školení v bojových umeniach a práce so zbraňami, takže po lete pošlú domov profesionálnu vojenskú silu schopnú prihlásiť sa po dovŕšení dospelosti rovno do armády. Na sídlisku so vzduchovkou bude absolvent tohto výcviku generálom.

Deň detí kedysi: Pamätáte si, aké sladkosti sme dostávali?

Letný tábor pre dospelých
V roku 2013 ho otvoril Adam Tichauer v Kanade a jeho cieľ je jediný. Vrátiť vás do detstva. To znamená, že ako dospelí chlapi a ženy si tu užívate preťahovanie (lanom), nočné pochody, skautské zábavy, športové aktivity, ale navyše večer nie je večierka a alkohol tečie prúdom, kemp sa mení na jednu veľkú párty. Či aj v rámci skupinového sexu to sa už v oficiálnej ponuke nepíše, ale čo sa dá čakať od hordy oslavujúcich ľudí, ktorí sa rozhodli správať ako malé deti? Hra na doktorov by predsa chýbať nemohla.

Slaninový tábor

Je to každoročný päťdňový fest slaniny, na ktorom sa naučíte piecť, grilovať, vychutnávať slaninu na množstvo spôsobov. Je to jednoducho ako klub milovníkov tukov, ktorí sa stretnú na päť dní pod odborným vedením.

FOTO: Utekajte na festivaly, baby majú prsia oblečené iba v trblietkach!

Vesmírny tábor
Od roku 2012 NASA organizuje vo svojom vesmírnom centre v Alabame tábor pre milovníkov vesmíru. Je určený deťom, ale zúčastniť sa môžu aj šťastne vybraní dospelí. Náplňou je skúmanie vesmíru, pozorovanie oblohy, spolupráca na vesmírnych aktivitách, príklady tréningu astronautov, či dokonca simulácia beztiažového stavu. Pre každého nezabudnuteľný zážitok.

Autor: Marcos
Foto: Oddee.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 8969 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Dvaja farári po práci sedia v peknom počasí na lavičke pred farou a popíjajú červené víno.
- Čo myslíte, bratku, dožijeme sa my toho, až Vatikán vydá dekrét o zrušení celibátu?
- Neviem, bratku, my ešte asi nie, ale naše deti už určite.

 
Virtuálny barBlinkibu Blinkibu
  • rum
  • ovocný čaj
  • mlieko
  • cukor
  • citrón
 
Hra na dnes