ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Manuál pre štýlového chlapa: Ktoré rifle sú pre vás tie pravé?

25.11.2016 | Štýl

Najbežnejšou súčasťou každodenného odevu sú jednoznačne rifle. Ale nie sú džínsy ako džínsy, v obchodoch ich je mnoho typov a treba vedieť, aké sa vám hodia.

Skinny

Skinny sú obtiahnuté, priliehavé rifle. Zväčša siahajú po členky. Na to, aby si ich muž obliekol treba mať odvahu. Sú veľmi úzke, čo nie je každému komfortné a pristanú iba veľmi štíhlym mužom.

Slim
Slim, alebo úzke džínsy, sú dobrou voľbou, ak chcete zvýrazniť štíhlosť vašej postavy. Obvykle majú nízky pás, čo nemusí byť pohodlné najmä pri sedení, ale na rozdiel od skiny džínsov vám aj prekryjú aj časť topánky. V súčasnosti sú „slimky“ veľmi obľúbené u mladých a moderných mužov.

Straight
Najrozšírenejším strihom riflí je straight, teda rovný strih podobný klasickým nohaviciam. Majú vyšší pás a hodia sa ku všetkému. Takéto džínsy pristanú všetkým typom pánskych postáv. Praktické sú v tom, že nimi môžete nahradiť už spomínané klasické nohavice, pri skoro každej príležitosti, či už formálnej alebo neformálnej.

Bootcut
Zvonový strih džínsov pristane najmä pánom, ktorí majú širšie stehná i lýtka. Tým, že nohavice sa na stehnách zužujú a od kolien nižšie sa rozširujú, dolaďujú siluetu a postava tak vyzerá symetricky.

Relaxed
Rifle, v ktorých sa najviac pánov cíti pohodlne sú relaxed, čiže voľné. Majú nízky pás, ale po celej dĺžke sú voľné, vďaka čomu sú ich nositelia spokojní.

Tapered
Tapered rifle sú akousi obdobou skinny riflí, hlavný rozdiel však spočíva v tom, že tapered sú v oblasti rozkroku voľnejšie a smerom k chodidlám sa zužujú, vďaka čomu sú pohodlnejšie, než skinny. V súčasnosti sú trendom tapered džínsy s roztrhaným efektom.

Manuál pre štýlového chlapa je séria článkov, kde sa môžete dozvedieť to najdôležitejšie, čo by mal vedieť každý muž na to, aby sa vedel dokonale a zároveň jednoducho postarať o svoj vzhľad. Čítali ste už o tom, ako rozlúštiť dresscode? Prehliadnuť by ste nemali ani článok, kde sme vám poradili, ako si vybrať správnu kravatu alebo oblek.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Ste hypochonder?
Otestovalo sa 13657 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes