ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Manuál pre štýlového chlapa: Idete na svadbu? Poradíme vám, čo si obliecť

9.12.2016 | Štýl

Svadba je veľká udalosť, ktorá vyžaduje primeraný výber oblečenia. Ak idete za družbu, svedka alebo ako hosť niekomu na svadbu, poradíme vám, čo by ste si mali dať na seba, aby ste si nespravili hanbu a nevhodným oblečením neskazili novomanželom ich výnimočný deň.

Najdôležitejšie je poriadne si preštudovať pozvánku, či je na nej uvedený odporúčaný odev. Pokiaľ áno, rozlúštiť dresscode vám pomôže náš sprievodca z minulého dielu manuálu.

Ak budúci manželia žiaden štýl odevu nenapísali, vyberte si oblečenie podľa toho, kde sa bude svadba konať. V každom prípade ale pamätajte na to, aby ste boli zladení s vašou partnerkou.

Svadba v meste

Svadby v meste vyžadujú noblesný, elegantný a formálny výzor. Musíte si však dávať pozor na to, aby ste nepôsobili ako keby ste si odbehli z pracovnej porady. Pri výbere obleku sa držte v tmavých farbách a topánky by ste mali mať čierne spoločenské.

Praktickým riešením na svadbu je trojdielny oblek, čiže nohavice, sako a vesta. Počas zábavy, keď sa trochu zapotíte, oceníte, ak si budete môcť dať dole sako a pritom si stále zachováte štýlový výzor (teda, pokiaľ to nepreženiete s alkoholom).

Manuál pre štýlového chlapa: Všetko, čo potrebujete vedieť o oblekoch

Byť celý deň a celú noc oblečený v tom istom nie je jednoduché a preto je najlepšie obliecť si bielu košeľu, na ktorej nevidno nežiaduce stopy po niekoľkohodinovom nosení, ako napríklad pokrčené záhyby alebo fľaky od potu.

K tomu celému zvoľte kravatu alebo trendový motýlik výraznej farby a k tomu zlaďte ozdobnú vreckovku do náprsného vrecka v rovnakej farbe, ale niektorý z týchto dvoch doplnkov môže mať aj nejaký vzor.

Svadba na vidieku

Tým, že sa svadba bude konať na vidieku, môžete počítať so zníženým stupňom formálnosti. Povolené sú rôzne materiály, napríklad tvíd alebo flanel, a nemusíte sa báť ani subtílnych vzorov.

Nemusíte sa držať klasického obleku, k saku si môžete pokojne obliecť aj nejaké iné nohavice, na džínsy však zabudnite. Iné nohavice si dajte iba ak sa naozaj hodia k saku a spolu to pôsobí dostatočne dôstojne.

Manuál pre štýlového chlapa: Tieto kúsky slúžia ako repelent na ženy

Ako pri mestskej svadbe, aj na vidiek vám odporúčame zvoliť bielu košeľu. A keďže svadobné veselice na dedinách bývajú bujaré, vezmite si do zálohy ešte jednu bielu košeľu, aby ste sa mohli v prípade potreby prezliecť do suchého.

Hrať sa s materiálmi môžete aj na kravate, či motýliku, vreckovka v tomto prípade nie je nutná. Na vidiecku svadbu si môžete obuť topánky hnedej farby, ale elegantnou čiernou nič nepokazíte.

Manuál pre štýlového chlapa je séria článkov, kde sa môžete dozvedieť to najdôležitejšie, čo by mal vedieť každý muž na to, aby sa vedel dokonale a zároveň jednoducho postarať o svoj vzhľad. Rozhodne by ste nemali obísť časť, kde sa dozviete všetko potrebné o oblekoch. Preštudovať by ste si mali aj návod, ako si vybrať správnu košeľu a dôležité je aj vedieť, ako si poradiť s kravatou.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Poznáte hlavné mestá štátov?
Otestovalo sa 51381 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes