ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Manuál pre štýlového chlapa: Ako si poradiť s kravatou

18.11.2016 | Štýl

Kravata je neodmysliteľnou súčasťou mužského zovňajšku. Žiaľ, mnohí páni stále neovládajú, ako si s ňou poradiť. Pri výbere kravaty by ste sa mali riadiť týmito jednoduchými pravidlami.

Kravatu prispôsobujte zvyšku obleku

Možno ste si už aj vy v nekonečnej záplave vzorov, farieb a materiálov kúpili kravatu iba kvôli tomu, že sa vám páčila. Ale keď ste si ju chceli obliecť, tak ste si uvedomili, že sa vám k ničomu nehodí. Kravata je pri tvorbe outfitu to posledné, najskôr si vyberte oblek, košeľu, topánky, opasok a iné doplnky a to zakončite vhodnou kravatou.

Základom nič nepokazíte
Každý muž, ktorý chce mať štýl, by mal mať v skrini priradené ku košeliam aj ladiace kravaty. Do základnej výbavy patria jednofarebné kravaty bez vzoru, pretože sa dajú jednoducho zladiť. Ak chcete bez námahy dosiahnuť formálny vzhľad, najjednoduchšie ho získate, ak si k čiernemu obleku dáte bielu košeľu a vtedy si môžete dať prakticky akúkoľvek kravatu.

Vzory kombinujte s citom

Častou chybou, ktorú muži robia, je prekombinovanie vzorov a farieb. Najdôležitejšia zásada je, aby bola kravata vždy tmavšia ako košeľa. Veľké výrazné vzory na košeli s rovnako pútavým vzorom na kravate sú absolútne tabu. Ale napríklad, ak si zvolíte jemný vodorovný pásik na košeli, môžete si dať kravatu v rovnakej farbe, samozrejme v tmavšom odtieni, so šikmým výrazným pásikom.

Vyhýbajte sa na kravate veľkým guličkám, maskáčovému vzoru a kravatám, ktoré majú viac ako dve farby. Do spoločnosti nepatria ani „zábavné“ kravaty s uletenými vzormi, či postavičkami. Dobre sa dajú kombinovať kravaty s pásikmi v dvoch farbách, ale aj jednofarebné kravaty s decentným vzorom.

Pekne si ju uviažte
Zbytočne máte pripravenú tu správnu kravatu, keď si ju neviete úhľadne uviazať. Vášmu celkovému outfitu dodá kravata ten správny punc, ak si ju uviažete spôsobom, ktorý nájdete vo videu nižšie. Ide o univerzálny uzol, ktorý sa hodí na všetky príležitosti.

Manuál pre štýlového chlapa je séria článkov, kde sa môžete dozvedieť to najdôležitejšie, čo by mal vedieť každý muž na to, aby sa vedel dokonale a zároveň jednoducho postarať o svoj vzhľad. Čítali ste už o tom, ako rozlúštiť dresscode? Prehliadnuť by ste nemali ani článok, kde sme vám poradili, ako si vybrať správnu košeľu a aj to, na čo si dávať pozor pri oblekoch.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes