ATLAS.SK: Piatok, 18.8.2017
meniny má Elena, Helena
   

Letné oblečenie, ktoré nesmie chýbať ani vo vašom šatníku

31.5.2017 | Štýl

Poriadne sa nám oteplilo a tomu treba prispôsobiť aj váš šatník. Poradíme vám, čo patrí do letnej garderóby štýlového muža, aby ste sa cítili a aj vyzerali dobre.

V lete je úplne najdôležitejší materiál, z ktorého je oblečenie. Zabudnite na nepriedušný polyester, ideálne sú prírodné materiály, ľan alebo ľahká bavlna, ktoré sú vzdušné a nedráždia pokožku.

Košele
Voľba košele závisí od toho, v akom pracovnom prostredí pracujete. Ak sa z konzervatívnejšieho odvetvia, musíte ostať pri dlhej košeli, ale nikto vám nezakáže, že si nemôžete vyhrnúť rukávy (mimochodom, mnoho žien letí).

Keď pracujete v neformálnom prostredí, pokojne si môžete dať aj krátky rukáv a odpútať sa pri výbere vzoru. Ale v záujme vašej dobrej povesti si havajskú košeľu nechajte až na voľný čas.

Tričká
Leto dáva priestor hravému uvoľneniu a tričko je ten kus odevu, kde si môžete dovoliť nosiť výraznejšie farby. Nenechajte sa však príliš uniesť a krikľavé neónové farby nechajte na reflexné vesty. Ale s čistým svedomím si môžete obliecť sýte farby, napríklad zelenú, modrú, žltú a nebojte sa ani červenej, veľa mužov ju nenosí a pritom pristane asi každému.

Ľahké nohavice
Pri nohaviciach nie je úplne najšťastnejšie siahnuť po čistom ľane, lebo do pár minút po oblečení budete celý pokrčený. Preskúmajte visačku a vyberte si nohavice, ktoré sú kombináciou ľanu, bavlny a aspoň piatich percent elastanu.

Na dlhé nohavice sú v lete vhodné sú farby ako béžová, svetlosivá, svetlomodrá, svetlo zelená. Neodporúčame vám biele nohavice, ak nerozumiete, prečo to nie je dobrý nápad, len si predstavte ako by vyzerali po náhlej letnej búrke alebo po prechádzke prašnou ulicou.

Šortky
Zabudnite na ultrakrátke džínsové kraťasy v štýle Paľa Haberu. Nikto netúži vidieť vaše chlpaté stehná a nebodaj ešte niečo viac. Vhodná dĺžka je niekde v okolí kolien.

Držte sa materiálov, ktoré sme spomínali pri dlhých nohaviciach, ale v šortkách môžete siahnuť aj po tmavších farbách. Ale na voľný čas si, samozrejme, pokojne môžete dať aj obyčajné „šuštiakové“ bermudy.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Vyznáte sa v gangsterkách?
Otestovalo sa 9899 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Blondínka stojí na letisku a pýta sa letušky: "Prosím vás,dnes v rádiu som počula že letia ružové kabelky.O koľkej???"

 
Virtuálny barLetný Vánok Letný Vánok
  • 2 cl mätového čaju
  • 1 cl vodky
  • 1 cl cukrového sirupu
  • šťava z 1/2 citróna
  • minerálna voda
  • koliesko citróna
  • citrónová šťava a cukor na krustu
 
Hra na dnes