ATLAS.SK: Štvrtok, 17.8.2017
meniny má Milica
   

Kuriózne priateľstvá: Keď sa spojí nespojiteľné

9.3.2017 | Štýl

Priatelia sú nevyhnutnosťou pre naplnený život. Skutočným kamarátom sa ale nemusí stať iba rovesník. Vo svete je mnoho prípadov, kedy sa stali nerozlučnými priateľmi ľudia, ktorí zdanlivo nemajú nič spoločné. Pozrite si, ako môže vyzerať netradičné priateľstvo.

Vďaka hudbe nevnímajú 75-ročný vekový rozdiel
25-ročná Emily Farmer si „sadla“ so storočným pánom McEwanom Voorheesom. Spriatelili sa v domove dôchodcov, kde pán Voorhees žije a Emily tam chodieva hrať na klavíri. Deduškovi sa veľmi páči Emilina hra na klavíri, rád ju počúva a ešte radšej sa k nej pridá na ústnej harmonike, alebo si s ňou zaspieva.

Osemročný chlapček pomáha 17-ročnému kamarátovi s rakovinou
Z príkladu osemročného chlapčeka Richarda Gallopa by si mal brať príklad celý svet. Namiesto toho, aby si kúpil za nasporené peniaze lego stavebnicu, rozhodol sa pomôcť 17-ročnému Jeffreymu Holzovi, ktorý bojuje s rakovinou. Viac, ako peniaze, ale chorému Jeffreymu pomohlo niečo iné, malý filantrop sa stal chorému chlapcovi oporou a blízkym kamarátom v čase, keď to najviac potrebuje.

Na zdravie! Chlapi by sa mali stretávať s kamarátmi aspoň dvakrát týždenne

Herec si zobral domov umierajúcu susedku
Vďaka prominentnému susedovi si 89-ročná babička Norma Cook mohla posledné týždne svojho života užiť naplno. 31-ročný herec Chris Salvatoresa rozhodol postarať sa o ťažko chorú susedku s leukémiou. Keďže staršia pani nemala v lokalite žiadnych príbuzných, Chris ju vzal pod svoje ochranné krídla a nasťahoval si ju k sebe domov, aby nemusela svoje posledné dni stráviť v starobinci. Vo februári 2017 Norma Cook zomrela, ale určite so spokojnou dušou.

Koza a kuriér sa stali nerozlučnou dvojicou
18-ročná koza menom Pearl sa skamarátila s kuriérom doručovacej služby. Každé jedno ráno vyjde von, aby pozdravila svojho známeho, ktorý sa kvôli nej zastaví, aj keď nemá pre Pearlinu rodinu žiadnu zásielku. Koza niekedy aj naskočí do auta, aby sa so svojím kamarátom trochu pomojkala. Ale je to trochu priateľstvo z vypočítavosti, lebo zakaždým koza dostane sladkú odmenu.

Autor: Tatiana
Foto: oddee.com


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barKáva Fiery Káva Fiery
  • 6 klinčekov
  • pol tyčinky škorice
  • citrónová a pomarančová kôra
  • 1dl rumu
  • 1dl koňaku
  • kryštálový cukor
  • 4dl horúcej čiernej kávy
 
Hra na dnes