ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Koľko kozmetiky majú doma slovenskí chlapi? Priznali sa nám

16.12.2016 | Štýl

Ako sme sľúbili, prinášame vám druhú časť výsledkov prieskumu, v ktorom slovenskí muži odhalili, aký je ich vzťah ku kozmetike, oblečeniu a celkovej úprave zovňajšku. Musíme priznať, že niektoré čísla nás naozaj prekvapili.

Od účastníkov prieskumu sme chceli vedieť, koľko kusov kozmetiky majú doma. Viac než dve tretiny mužov majú doma maximálne tri kusy kozmetických prípravkov, o niečo viac je tých, ktorým poličku v kúpeľni okupuje asi päť kusov kozmetiky. Trochu nás zarazilo, že vyše päť percent chlapov má viac než desať takýchto prípravkov.

Muži a štýl: k tomuto sa priznali slovenskí chlapi

Zaujímavý je aj fakt, že fitnes centrá navštevuje len asi pätina opýtaných. V súvislosti s faktom, že Slováci patria v rámci Európy medzi národy s najväčším výskytom srdcovocievnych ochorení, ide o naozaj nízke číslo. Ako vidno z grafu, nadpolovičnú väčšinu slovenských mužov odrádza od návštevy fitnes centier nedostatok času, ani financie však nie sú zanedbateľným faktorom.

V prieskume sme sa zamerali aj na oblečenie. To chodí prevažná väčšina respondentov nakupovať s partnerkou a zrejme aj vďaka tomu, že ženy majú pomerne vyvinutý vkus, stretávame na uliciach čoraz menej pánskych módnych katastrof. Partnerky zrejme dbajú aj na to, aby nové oblečenie ladilo s tým, ktoré sa už v mužskom šatníku nachádza. Počet chlapov, ktorí uviedli, že na tento faktor prihliadajú, sa totiž takmer zhoduje s počtom mužov nakupujúcich oblečenie so ženami.

V závere prieskumu sme sa snažili zistiť, ktorú z veci súvisiacich s pánskym štýlom by si Slovák kúpil, ak by stáli rovnako. Mierne nás zamrzelo, že len niečo cez štyri percentá opýtaných by investovalo do vzdelávacích kurzov. Oveľa viac chlapov by investovalo do oblečenia, auta, elektroniky či cestovania.

A čo extravagantné by najradšej muži spod Tatier nosili na ulici? Tu boli výsledky ak už nie tesné, tak aspoň porovnateľné. Možno sme ale mali špecifikovať, že pod extravagantným oblečením máme na mysli niečo podobné kostýmu kuraťa. Tak by zrejme väčšia časť chlapov hlasovala za ostatné z troch možností.

Autor: Noel

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Ako dobre poznáte Simpsonovcov?
Otestovalo sa 36930 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Blondínka sa ráno zobudí a vykríkne: Bože ved ja nič nevidím... Otvorí oči a povie: AHA...

 
Virtuálny barPrairie Oyster Prairie Oyster
  • 3 cl vodky
  • 1 vajce
  • 2 streky octu
  • 1 lyžička worchestrovej omáčky
  • 1 lyžička kečupu
  • 2 streky tabasco
  • soľ
  • čierne mleté korenie
 
Hra na dnes