ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Knihy, ktoré musí prečítať každý muž

16.3.2017 | Štýl

Čítanie nepatrí k mužskej väčšinovej záľube. Napriek tomu je niekedy čas položiť ovládač od televízie aj videohry a chytiť do rúk klasickú knihu.

Lolita - Vladimir Nabokov

Síce Američan, ale s ruskými koreňmi. Aj preto si mohol dovoliť napísať jednu z najkontroverznejších kníh nielen minulosti, ale aj súčasnosti. Táto kniha by mala byť povinným čítaním každého chalana v období dospievania. Nielen preto, že dostatočne cibrí fantáziu na prvé polúcie, ale dokonale vysvetlí aj základnú otázku, prečo všetky spolužiačky pasú po starších.

KNIŽNÝ PRIESKUM: Zapojte sa a vyhrajte

Krstný otec - Mario Puzo
Biblia každého chlapa, pretože to nie je len román z gangsterského prostredia. Je to taký jemne literárny sprievodca o tom, ako prežiť aj v dnešných časoch. Je plný odporúčaní a vysvetlení, čo vlastne v praxi znamená ponuka, ktorá sa neodmieta. Po prečítaní tohto románu síce zistíte, že doba pokročila, ale ľudia na vysokých postoch zostali spojení rodinou. V mnohom vám uľahčí táto kniha, hoci ide o fikciu, pohľad na súčasnú svetovú realitu.

Korán
Viesť politické prestrelky pri pive bez prípravy už nie je veľmi atraktívne. Prelustrovať knihu, ktorá ma 114 kapitol nie je nič zložité a v súčasnom svete odporu, polarizácie a názorov podporených výmyslami by chlap mal zaujať fundovaný postoj či už na ulici, na akademickej pôde, alebo v krčme. Koniec koncov, ide o najrýchlejšie sa šíriace náboženstvo, takže exkurz do jeho posvätnej knihy prináša mnoho možností na rozšírenie obzorov.

Mein Kampf - Adolf Hitler
Táto kniha sama o sebe už nie je postavená mimo zákon, takže si ju pokojne môžete kúpiť v každom bežnom kníhkupectve. V podstate bude tak trochu liekom na aktuálny smer pochodu myslenia ku krajnej pravici. Pochopiť toto dielo sa príliš nedá, na druhej strane je akurát tak dosť nudným politickým spisom na to, aby mnohých odradil od neustáleho rozoberania pojmu slova národný.

Príručka prežitia
Dnes už nechodia chlapi dospieť na vojnu, ani skautské tábory nie sú príliš v kurze, ale prežiť noc v lese, alebo založiť oheň bez zápaliek by malo patriť k schopnostiam muža aj v dobe, keď sa namiesto kompasu používa GPS navigácia. Príručiek prežitia je mnoho, ale každá obsahuje návody, ako si zachovať chladnú hlavu a postoj muža aj v kritických situáciách.

Kamasútra
Ženy sú stále viac náročné, nestačí im mať doma muža, ktorý sa učil sexuálnym praktikám tajným pozorovaním rodičov. Kúpiť si Kamasútru je nutné pre každého chlapa, čo už má prvé sexuálne experimenty za sebou. Nezabudnite, že s klasickým misionárom si vystačíte prvý mesiac a potom sa baba začne nudiť. Študujte techniky a uvidíte, že dobre bude nielen frajerke, ale aj vám.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Ako dobre poznáte Simpsonovcov?
Otestovalo sa 36934 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes