ATLAS.SK: Piatok, 18.8.2017
meniny má Elena, Helena
   

Disneyho animované seriály, ktoré patrili k detstvu v 90. rokoch

1.5.2016 | Štýl

Ktoré dieťa by nemilovalo rozprávky? A ešte k tomu animáky od Disneyho? Také by sme len ťažko našli. Pokiaľ sa vaše detstvo odohrávalo v 90. rokoch minulého storočia, tak sa pripravte, že vás môže na chvíľu prepadnúť nostalgia.

Káčerovo
Traja synovia Káčera Donalda - Hui, Dui a Lui a strýko Držgroš McDuck: to boli hlavní hrdinovia príbehov z Káčerova. Prefíkaní mladí synovci dajú lakomému strýkovi poriadne zabrať, ale aj on im. Nakoniec však vždy rodina spolu všetko zvládne.

Pokiaľ boli príbehy káčerov vaše obľúbené, tak máme pre vás výbornú správu, v roku 2017 by mali vyjsť nové časti tohto seriálu.

Rýchla rota Chipa a Dalea
V Československu sa začali príbehy dvoch veveričiek vysielať v roku 1991. Chip je ten zodpovedný a pojašený Dale mu všetko komplikuje. Ale Chip a Dale spolu so svojimi parťákmi, Montym Jackom, Gadget a muchou Bzučo, aj tak vždy vyriešia každú záhadu.

Gumkáči
Medvedíci zo stredovekých čias rytierov, to sú Gumkáči. Šiesti gumkáči sa posilňujú zázračným gumidžúsom a snažia sa spokojne nažívať vo svojom údolí. Idylku im kazí zlý vojvoda so svojimi obrami, ale medvedíci musia bojovať aj so zlou čarodejnicou.

Rozprávková jazda
Medveďa Balúho poznáme z Knihy džungle a rovnako aj ďalšie postavy seriálu Rozprávková jazda. Balú je príšerne lenivý a nezodpovedný, ale je skvelý pilot a ešte aj dobráčisko. Svedčí o tom aj fakt, že si adoptoval chlapca Kita, ktorý sníva o tom, že sa raz stane pilotom.

Nové dobrodružstvá Medvedíka Pu
Azda najslávnejší žltý medvedík na svete toho zažil v 83 dieloch toho viac nez dosť. Ale nebol na to sám, vždy boli pri ňom jeho kamaráti.

Goofyho tlupa
Seriál Goofyho tlupa tvorí78 epizód o nešikovnom Goofym a jeho synovi, Maxovi, ktorý má asi viac rozumu, než ocko. Všetko, do čoho sa Goofy pustí, končí katastrofou.

Disneyovky neboli to vaše, alebo ste nevyrastali v 90. rokoch? Tak si zaspomínajte na rozprávkové seriály, ktoré sprevádzali niekoľko generácii detí.

Autor: Tatiana

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Poznáte hlavné mestá štátov?
Otestovalo sa 51539 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Blondínka stojí na letisku a pýta sa letušky: "Prosím vás,dnes v rádiu som počula že letia ružové kabelky.O koľkej???"

 
Virtuálny barLetný Vánok Letný Vánok
  • 2 cl mätového čaju
  • 1 cl vodky
  • 1 cl cukrového sirupu
  • šťava z 1/2 citróna
  • minerálna voda
  • koliesko citróna
  • citrónová šťava a cukor na krustu
 
Hra na dnes