ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Bývanie s rodičmi po 20-ke? Hotová katastrofa

14.6.2017 | Štýl

Či už ste sa po rokoch na intráku vrátili domov, alebo sa vám ešte nepodarilo osamostatniť sa natoľko, že si môžete dovoliť vlastné bývanie, nemáte inú možnosť, než fungovať s rodičmi. No v rodičovskom dome po dvadsiatke nie je vôbec jednoduchý. Pozrite sa, aké strasti prináša spolužitie s rodičmi v dospelosti, ktoré musí znášať čoraz viac mladých ľudí.

Žiadne súkromie

Kedykoľvek vám vtrhnú do izby, lebo potrebujú poradiť s modernými technológiami, potrebujú pomôcť s namáhavými činnosťami, alebo sa iba chcú s vami porozprávať. Raz za čas je to milé, ale keď vám to robia niekoľkokrát denne a ešte k tomu presne vtedy, kedy vám to najmenej vyhovuje, tak uvažujete, či by nebolo lepšie stať sa bezdomovcom.

Povinnosť robiť domáce práce
Aj keď si už na seba zarábate a všetko si hradíte z vlastného vrecka, pokiaľ bývate pod rodičovskou strechou, musíte robiť, všetky domáce práce, ktoré ste robili celý život a ešte mnohé iné, lebo rodičom ubúdajú sily. A nikoho nezaujíma, že ste boli do neskorej noci hore kvôli pracovným povinnostiam, ten trávnik treba pokosiť hneď ráno.

FOTO: Tatko napodobnil fotky svojej dcéry modelky

Pravidelná dávka nevyžiadaných rád do života
To, že každý rok meníte prácu je podľa nich neprípustné. Za ich čias totiž platila mantra: „Zamestnaj sa a ostaň sedieť na tej istej stoličke až do dôchodku.“ Nedokážu pochopiť, že doba sa zmenila a v súčasnosti platí, že je lepšie mať čo najviac rôznorodých pracovných skúseností.

Okrem poradenstva v pracovnej oblasti rodičia ochotne poskytujú aj tipy, kde by ste si mali hľadať partnerku a ktoré baby zo susedstva sú ešte voľné. Každý deň vám k raňajkám servírujú aj pripomienku, že všetci vaši rovesníci si už zakladajú rodiny, iba vy ste stále bez ženy. No ale...

Randenie je veľmi obtiažne
Keď sa vám podarí uloviť nejakú ženskú, zabudnite na pokračovanie rande vo vašej posteli. Buď si ju budete ako puberťák vodiť domov iba keď rodičia nie sú doma, alebo sa budete venovať intímnostiam u nej. Každopádne, dávajte si pozor, aby vám nezdupkala, keď jej prezradíte, že ešte stále žijete u rodičov.

Napriek všetkým zlým veciam, ktoré bývanie s rodičmi so sebou prináša, treba ich brať s veľkou rezervou a trpezlivosťou. Aj keď sa to často nezdá, rodičia vám vždy chceli len dobre a ťažko sa vyrovnávajú s tým, že už ich tak veľmi k životu nepotrebujete a koniec koncov, život u rodičov má aj svoje výhody.

Autor: Theo
Foto: Profimedia.sk


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Česká republika porazila vo finále MS v hokeji Ruskú federáciu. Rusi im asi po týždni poslali list. Gratulujeme.STOP. Boli ste silný súper.STOP. Ropa STOP. Zemný plyn STOP.

 
Virtuálny barBull Driver Bull Driver
  • 4,5 cl vodky
  • 9 cl Red Bullu
  • 9 cl pomarančovej šťavy
 
Hra na dnes