ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Ako nosiť v lete oblek a prežiť to

27.6.2017 | Štýl

Niekedy sa skrátka nedá inak, a aj keď je vonku neúprosne horúco, musíte ísť v obleku do práce, na svadbu, alebo na inú príležitosť. Naučte sa nosiť ho a neupiecť sa pri tom. Dá sa to, ak sa budete držať našich rád.

Uvoľnite si krk

V mnohých prípadoch sa môžete aj v biznis prostredí zaobísť bez kravaty alebo motýlika a rozopnúť si vrchný gombík na košeli. Krk sa vám nebude tak potiť, ako keď je obopnutý a budete sa cítiť príjemnejšie. Keď budete v neformálnom prostredí, môžete si smelo rozopnúť aj dva alebo tri gombíky.

Nechajte si oblek upraviť na mieru
Už dávno neplatí medzi mužmi pravidlo, že každému stačí jeden oblek na celý život, od maturity až to truhly. Mali by ste vedieť, že oblek treba meniť minimálne každých päť rokov. Veľmi dôležité je, aby vám oblek bezchybne sedel, preto sa nebojte využiť služby krajčíra, ktorý vám ho za pár eur upraví.

Obnažte členky
V lete je dovolené ukázať členky. Nemyslíme tým, že si máte obliecť „havlovky“, ale klasické vysoké ponožky vymeňte za také, ktoré nie je vidno. Je to trendy a keď vám bude vietor trochu ofukovať členky, budete sa cítiť príjemnejšie.

Letné oblečenie, ktoré nesmie chýbať ani vo vašom šatníku

Nebojte sa farieb
V lete sa môžete osmeliť a trochu sa pohrať s farbami aj pri obleku. Mimoriadne obľúbená je modrá farba obleku, ktorá pristane väčšine mužov. Ale ak sa vám nechce investovať do novej súpravy, stačí, ak si kúpite iba nohavice alebo iba sako v inej farbe. Príjemnou zmenou je aj výmena košele za tričko, ktoré si môžete obliecť pod sako, ak máte dobrú postavu . Dajte si ale záležať na tom, aby tričko pekne priliehalo na telo, ale zase ani aby ste v ňom neboli ako tlačenka.

Zmeňte obuv
V lete môžete pokojne vymeniť vyleštené kožené topánky za topánky s textilným povrchom. Plátenky zoženiete v rôznych strihoch a farbách a určite nájdete tie pravé, ktoré dodajú vášmu obleku nádych ležérnosti a vašim nohám ľahkosť.

Autor: Tatiana
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Aké pevné sú vaše nervy?
Otestovalo sa 25150 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes