ATLAS.SK: Pondelok, 21.8.2017
meniny má Jana
   

VÝBER TÝŽDŇA: Útok na Pentagon, záhada zmiznutej posádky a najstrmšia ulica

16.4.2017 | Spektrum

V dnešnom výbere týždňa sa dozviete, aké fotky z útoku na Pentagon zverejnila FBI, čo stojí za záhadným zmiznutím 25 ľudí za paluby lode Joyita a ktorá je najstrmšia ulica na Zemi.

Univerzitné mestečko Dunedin na Novom Zélande sa môže pýšiť ulicou, ktorá má prívlastok najstrmšia obývaná a autom zjazdná ulica na svete. 350 metrov dlhá Baldwin Street sa zaujímavá svojimi „krivými" domčekmi, ktoré ju lemujú.

Už dávno nie je jedinou sexhračkou pre mužov nafukovacia bábika s otvormi. Dnes si môžete nakúpiť pomôcky od výmyslu sveta a aby ste sa v tom nekonečnom portfóliu erotického biznisu vyznali, poradíme vám, po ktorých hračkách sa oplatí poobzerať sa.

Sťatie hlavy ako spôsob popravy využívajú ľudia už stovky rokov. Populárne bolo nielen počas stredoveku, ale aj cez Veľkú francúzsku revolúciu, ktorej symbolom sa stala gilotína. Prečítajte si, čo ste o dekapitácii dosiaľ netušili.

V skorých ranných hodinách 3. októbra 1955 opustila obchodná loď MV Joyita tichomorský ostrov Upolu. Na jej palube bolo dohromady 25 ľudí: deväť pasažierov a 16 členov posádky spoločne so štyrmi tonami nákladu. Nik živý ich už nikdy nevidel, hoci loď sa podarilo nájsť.

Len pred pár dňami zverejnila americká FBI sériu fotografií, ktoré dokumentujú útok na Pentagon z 11. septembra 2001. Zahynulo pri ňom 184 ľudí.

Autor: Noel

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Ako dobre poznáte Simpsonovcov?
Otestovalo sa 36991 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka si aktivovala mobil. Vtom blondínka hovorí:
- Jéj, máme rovnaký PIN, aj ja mám štyri hviezdičky!

 
Virtuálny barBlue Hawaiian Blue Hawaiian
  • 3 cl bieleho rumu
  • 3 cl Curacaa blue
  • 6 cl ananásového džúsu
  • 3 cl kokosového krému
  • ananás a koktailová čerešňa na zdobenie
 
Hra na dnes