ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

VIDEO: 50 rokov Jokera: Takto sa zloduch menil v priebehu polstoročia

9.8.2016 | Spektrum

Slávny Joker sa zrodil síce už v roku 1940, kedy sa po prvý krát objavil na stránkach komiksov, ale na filmové plátna a televízne obrazovky sa dostal až pred 50 rokmi. Zloducha ste za ten čas mohli vidieť ako kreslenú postavičku v animovaných filmoch a seriáloch, ale aj ako postavu v hraných filmoch, kde ho stvárnili herci Cesar Romero, Jack Nicholson, Heath Ledger a najnovšie aj Jared Leto.

V priebehu rokov sa nemenila len Jokerova podobizeň, ale aj jeho charakter. Poväčšine si dnes Jokera predstavujeme ako psychopata, sadistu a kriminálnika bez štipky ľudskosti, no vo svojich skorých rokoch to bol iba neškodný, komický „zlodejíček".

V každom prípade mal Joker svoje typické črty, ktoré mu žiadni filmári nezobrali. Obvykle sa za príčinu Jokerovho výzoru označuje nešťastný pád do nádrže s chemikáliami. To zavinilo, že má bielu pokožku, zelené vlasy a pery poleptané do neprestajného úsmevu.

Joker je kráľom zloduchov a nepotrebuje k tomu ani zázračné superschopnosti. Na realizáciu jeho diabolských plánov mu stačia jeho vedomosti v chémii, vďaka ktorým dokáže namiešať jedy a výbušniny. A vo svojom fialovom rukáve ukrýva vždy nejaké smrtiace triky, ktorými sa snaží poraziť superhrdinov.

Zrekapitulujte si všetky Jokerove podoby vo videu, ktoré nájdete nižšie.

Autor: Theo

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes