ATLAS.SK: Pondelok, 21.8.2017
meniny má Jana
   

VIDEO: 20-hodinová kalamita v 40 sekundách!

15.9.2012 | Spektrum

Fantastické časozberné video vám za menej ako trištvrte minúty ukáže prírodu v celej jej kráse a neskonalej sile. Sledujte, ako to vyzerá, keď sa spojí vyčíňanie dvoch rozbúrených živlov – vetra a snehu.

Nikdy by nám nenapadlo, že statický pohlaď na záhradný stôl, stoličku, slnečník a aleju stromov v pozadí môže byť taký napínavý. Ale zas, už minule nás Alan Rickman presvedčil, že napínavé môže byť aj praobyčajné  zalievanie čaju, tak prečo nie toto?

Kamera, ktorá sa 20 hodín nepohla z miesta, zaznamenáva zmenu počasia. Začína to jemným snehovým popraškom, ktorý však veľmi rýchlo naberá na intenzite, rovnako ako silnejúci vietor. Ktokoľvek sa pod video podpísal, si dal na svojom diele skutočne záležať. Krátko po spustení kamery (krátko aspoň v zmysle filmového času) pribudli na stôl hodiny a neskôr centimeter. Oboje končí pochované v hustých snehových závejoch.

Takýto jednoduchý nápad s ešte jednoduchším prevedením stačí na to, aby autor demonštroval veľkú pointu o malosti človeka. Príroda je tá, čo tejto Zemi skutočne vládne, nie my. Sme len jej súčasťou, nič viac a nič menej.  

Vedeli ste, že... ?
Silné snehové búrky, typické zvlášť pre oblasť Severnej Ameriky, sú v zimných mesiacoch skutočným postrachom. Za historicky najtragickejšiu označujú meteorológovia Veľkú smršť, ktorá sa prehnala niekoľkými štátmi USA medzi 11. a 14. marcom 1988. Silný nárazový vietor a vyše 127 centimetrová snehová pokrievka si vtedy vyžiadali viac ako 400 obetí na životoch.

Autor: Mike

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme
Ste hypochonder?
Otestovalo sa 13694 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka si aktivovala mobil. Vtom blondínka hovorí:
- Jéj, máme rovnaký PIN, aj ja mám štyri hviezdičky!

 
Virtuálny barBlue Hawaiian Blue Hawaiian
  • 3 cl bieleho rumu
  • 3 cl Curacaa blue
  • 6 cl ananásového džúsu
  • 3 cl kokosového krému
  • ananás a koktailová čerešňa na zdobenie
 
Hra na dnes