ATLAS.SK: Pondelok, 21.8.2017
meniny má Jana
   

ŠOKUJÚCE FAKTY: Prd s energiou atómovej bomby?!

19.9.2012 | Spektrum

Ste zvedaví, čo sa stane, keď bude vaše telo viac než šesť rokov nepretržite produkovať prdy? Nič dobré! Odpoveď na túto pálčivú otázku, ako aj na ďalšie z kategórie „pre praktickú existenciu totálne nepoužiteľné, ale fascinujúco zaujímavé“ sa dozviete z tohto článku.

Problematika sústavného prdenia
Prdy sú bežne predmetom fekálneho humoru, ale na nasledujúcom scenári veru nič vtipné nie je. Vedci vypočítali, že ak by jeden človek šesť rokov a deväť mesiacov vkuse prdel, jeho organizmus by takto vytvoril energiu, ktorej sila by sa vyrovnala sile atómovej bomby. Kto má odvahu nakúpiť za kamión veľkoobchodných balení fazuľových konzerv a pustiť sa do praktického dokazovania? 

Poznáte to?
Máte zaheslovaný počítač? Ak pri ťukaní zaheslovaných znakov spravíte jedinú chybičku, zrejme nebudete pokračovať ďalej a namiesto vymazania chybného znaku rovno zmažete celé heslo, aby ste ho zadali odznova. Takto podľa štatistík postupuje až 99 percent užívateľov.

Naozaj blbá irónia
Muž, ktorý ako prvý na svete pokoril Niagarské vodopády a z výpravy vyviazol živý, údajne neskôr umrel na následky úrazu po tom, čo sa pošmykol na šupke z pomaranča. Nezvratný osud?

Nudíte sa za počítačom?
Poznáte to. Kamoš vám odporučil video na Youtube a namiesto toho jedného skončíte pri sledovaní desiatich ďalších. Stránka, kde nie je problém stráviť celý deň, momentálne obsahuje toľko videí, že na sledovanie všetkých by ste potrebovali viac ako jedno ticícročie!

Opilci na Facebooku
Zaujímavý výskum na pôde Facebooku ukázal, že až sedemdesiatšesť percent fotiek Britov zahŕňa alkohol a opilecké pózy. Jedno je isté - ak si vedci v blízkej budúcnosti posvietia na fotky Stredoeurópanov, naši (prohibíciou skosení) českí bratia budú mať najnižšie percento „opitých“ fotiek...

Chlapi (skoro) neplačú
Je to tak! Nevedno, či výchovou alebo tvrdou náturou, no dospelý chlap sa v priemere rozplače desaťnásobne menej ráz ako dospelá žena. Muži zanariekajú asi šesťkrát do roka, ženy šesťdesiatštyrikrát. Vo výskume sa neuvádza, koľkokrát z toho sú na príčine ženských sĺz muži a naopak, a určite by to stálo za samostatnú štúdiu...

Autor: Mike

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka si aktivovala mobil. Vtom blondínka hovorí:
- Jéj, máme rovnaký PIN, aj ja mám štyri hviezdičky!

 
Virtuálny barBlue Hawaiian Blue Hawaiian
  • 3 cl bieleho rumu
  • 3 cl Curacaa blue
  • 6 cl ananásového džúsu
  • 3 cl kokosového krému
  • ananás a koktailová čerešňa na zdobenie
 
Hra na dnes