ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Prečo dnes nevychádzať z domu?

13.7.2012 | Spektrum

Najčernejší deň na svete sa opakuje v pravidelných cykloch. Hoci smrť sa môže po vás napriahnuť v ktorýkoľvek deň aj hodinu, v piatok trinásteho má veľkú žatvu. Tento dátum dokáže nahnať strach aj skutočným bosorkám. Preto je vždy lepšie si dopriať si voľno, vyvaliť sa k televízoru a pozrieť napríklad niektorý zo série filmov Nezvratný osud.

Urýchľovač nešťastia
Náhody sa stávajú, lenže v piatok trinásteho oslavujú tie nešťastné. Možno ani neviete, čo môže spôsobiť kvapkajúci kohútiť u susedov o poschodie vyššie. Nič vám nehovorí efekt mávnutia motýlích krídel? Tie najväčšie katastrofy sa začali dávno pred tým, ako sa prejavia ničivé dôsledky, no ústie majú často práve v piatok trinásteho.

Korzo čiernych mačiek
Všímajte si ich. V tento magický deň sú ich plné ulice. Aj malé dieťa vie, že čierna mačka krížom cez cestu je znamenie. Neveští nič dobré. Niektoré porekadlá tvrdia, že stačí trikrát odpľuť, alebo sa vrátiť rovnako tri kroky dozadu. Lenže pozor, aby ste pri tomto rituáli nemali za sebou kanalizačnú šachtu s ukradnutým poklopom. Je predsa piatok trinásteho.

Keď sa darí, tak sa darí
Každý z nás môže potvrdiť, že keď sa nešťastie začne ozývať, nikdy neostane iba pri jednom hlase. Rovno nám zaspieva celý orchester nepríjemných udalosti, ktoré na seba priam magicky nadväzujú. Vypnite telefón, rádio, odhláste sa z Facebooku, akurát dočítajte tento článok  a dnes si dajte voľno. Rozhodne nerobte nič, čo by mohlo spustiť lavínu nešťastných súvislosti.

Čeknite sprisahania
Povráva sa, že piatok trinásteho začalo sprevádzať nešťastie po tom, ako v noci z 12. na 13. októbra 1307 dali pozatýkať vo Francúzsku významný rád Templárov pre podozrenia, že sa ťahali s diablom za kopyto. Mali zoslať kliatbu na tento svet a čo sa stane trinásteho, má mať v sebe náboj niečoho diabolského. Mimochodom viete, kedy bol v USA prvý raz postavený nápis Hollywood na Los Angeles? 13. júla 1932. Ešte stále veríte, že Hollywood nevysiela do sveta odkazy samotného diabla?

Znamenia
Piatok trinásteho nie je len dňom smoliarov, ale poskytuje aj životné lekcie nám ľuďom priamo z neba. To dosvedčuje príbeh, ktorý sa odohral presne v piatok 13. augusta pred dvoma rokmi. V Anglicku zaúradovala búrka a do trinásťročného chlapca presne o 13.13 miestneho času napálil blesk. Chalan vďaka druhotnému zásahu lekárov prežil, ale dá sa hovoriť o šťastí v nešťastí? Alebo o mágii?

Pozor na vodu
Hoci v letných horúčavách nám už ide o život a trocha vody je pokladom, piatok trinásteho v roku 1970 pripravil v Bangladéši o život 300 000 ľudí. Povodeň si to šinula cez husto obývané sídla. Niekto tomu hovorí náhoda.

Finančný kolaps
Čo sa môže pokaziť sa pokazí a ani finančná situácia nášho sveta ešte stále nie je zažehnaná. Kto by sa odvážil hádať, kedy v roku 1989 zaznamenal americký Dow Jones druhý najväčší pád akcií vo svoje histórii? Správne, v piatok trinásteho októbra.

Nikam neleťte
Letecká preprava je štatisticky najbezpečnejšia, ale rozhodne nie v piatok trinásteho. Skúste si prečesať internet a nájsť letecké katastrofy, ktoré sa odohrali na základe toho, že niektorí pasažieri sa rozhodli zlovestný dátum ignorovať. Sú pochovaní po celom svete.

Piatok podľa čarodejníc
Ak by ste v noci počuli zvláštne zvuky a kvílenie, neprepadajte hneď panike. Piatok trinásteho je sviatkom čiernej mágie, počas ktorého sa lesy v okolí každého mesta naplnia fanynkami zlovestnej tradície. Obvykle tancujú nahé, ale pre pokoj vlastnej duše a bezpečie je výhodnejšie sledovanie pornografie.
Piatok podľa náboženstva

Ani náboženstvo nenecháva na čiernom dni suchej nitky. Dodnes si niektorí myslia, že práve v piatok trinásteho sa odohralo vyhnanie z raja, aj vyvraždenie prvorodených Herodesom, zničenie Šalamúnovho chrámu a ďalšie jazvy na spojení boha s ľuďmi.

Autor: Marcos

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes