ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

Našliapal 60 000km, aby stihol olympiádu

27.7.2012 | Spektrum

Väčšina turistov sa do olympijského Londýna dopravuje letecky, ale 57-ročný Chen Guanming to zobral trochu okľukou. Z rodnej Číny do Veľkej Británie sa vybral na trojkolesovom bicykli!

Viete si predstaviť príznačnejší spôsob, ako podporiť najväčšie športové podujatie Zemegule, než... športom? Chen Guanming má kondičku, za akú by sa veru nemusel hanbiť ani profesionálny športovec. A hoci mu ťahá na šesťdesiatku, svojím výletom do Londýna dokázal, že nie všetci dôchodcovia patria do starého železa.

Dva roky na kolesách
Jedno Chenovi uprieť nemožno – obrovskú vytrvalosť. Cestu do Londýna začal už pred dvomi rokmi so snom stihnúť zahájenie 30. olympijských hier. Vyšlo mu to - do cieľa dorazil niekoľko dní pred úvodným ceremoniálom. Chudobný poľnohospodár, ktorého príbeh vyvolal zvedavosť britských médií, našliapal dovedna vyše 60 000 kilometrov, to všetko vraj preto, aby mohol byť súčasťou významnej svetovej udalosti, ako prezradil.

Na jeho strastiplnej ceste zažil povodne, 7000 metrové vysočiny aj -30 stupňové mrazy, prešiel 16 krajinami a deň za dňom prežíval len vďaka dobrovoľníckym príspevkom a pomoci ľudí, ktorých stretol okolo.

Chen má pre olympijské hry trochu slabosť. V minulosti sa vybral (opäť na bicykli) šíriť športového ducha do Pekingu a v blízkej budúcnosti plánuje cestu na pedáloch do brazílskeho Ria.

Čerstvé informácie z olympijského diania čítajte v športovom špeciáli Aktuálne.sk

Red

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Ako dobre poznáte Simpsonovcov?
Otestovalo sa 36986 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes