ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

Najbezpečnejšia peňaženka: ak vám ju ukradnú, spoznáte zlodeja

12.8.2017 | Spektrum

Vedeli ste, že aj v Arménsku existujú start-upy? A že je na svete niečo ako smart peňaženka? Donedávna sme to netušili ani my. Vedzte však, že práve z tohto zakaukazského štátu prichádza výrobok, ktorý bezpečnosťou prekoná celú svoju konkurenciu.

Start-up Volterman nedávno odhalil smart peňaženku, ktorá v sebe spája zabudovaný alarm, globálny GPS tracker a dokonca aj fotoaparát. Ten majiteľovi zašle fotku človeka, ktorý by chcel peňaženku otvoriť.

Zistite, prečo nenosiť peňaženku v zadnom vrecku nohavíc

Zariadenie je doslova nabité technológiami. Má pamäť RAM s veľkosťou 512 megabajtov, môžete z neho spraviť Wi-Fi hotspot či ho využiť ako powerbank. Zvonku síce vyzerá ako obyčajná kožená peňaženka, je to však vnútro, ktoré ho odlišuje od konkurencie.

10 vecí, ktoré musí mať chlap poruke


Vezmime si napríklad taký alarm. Ten spárujete so smartfónom a keď vzdialenosť medzi peňaženkou a telefónom presiahne určitú hranicu, dostanete upozornenie, To sa hodí nielen pre prípad, že by vám chcel niekto peňaženku ukradnúť, ale napríklad aj preto, aby ste ju pri odchode z domu nezabudli na poličke. A funguje to aj naopak.

Cool peňaženky na odstrašenie zlodejov

Potom je tu GPS tracker, ktorý vám umožní nájsť peňaženku kdekoľvek na svete. Zrejme najzaujímavejšou vychytávkou je však fotoaparát. Keď sa peňaženka prepne do takzvaného „strateného módu", odfotí každého, kto by sa ju pokúsil otvoriť. Potom vám pošle fotku potenciálneho zlodeja.

Volterman získal peniaze na výrobu hypermodernej peňaženky prostredníctvom crowdfundingu. S jej zasielaním chce firma začať v decembri 2017.

Autor: Noel
Foto: Volterman


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme
Poznáte sexuálne úchylky?
Otestovalo sa 24282 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes