ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

MONŠTRUÓZNE pokusy americkej vlády

24.9.2012 | Spektrum

Čo si budeme nahovárať. Vo svete sa dejú desiatky tajných experimentov s požehnaním vlád, ktoré ak by sa prevalili, bola by z toho medzinárodná aféra ako bič. O to je to tragickejšie, že mnohé z týchto nelegálnych pokusov sa robia aj na ľuďoch bez ich vedomia. Nie všetky sa však podarilo dokonale ututlať. Prinášame vám prehľad tých najzávažnejších prípadov, ktoré sa stali pred rokmi v kolíske demokracie, v USA.

Experiment s ovládaním mysle
Cieľom tohto projektu, ktorý bol pod patronátom samotnej CIA bolo ovládanie mysle človeka za účelom získavania informácií od jednotlivcov, ktorí odmietajú spolupracovať. K tomuto experimentu boli „použití“ predovšetkým pacienti s bipolárnou poruchou, ktorých stav sa po „liečbe“ rapídne zhoršoval. Bola na nich napríklad prevádzaná elektrokonvulzívna terapia s výkonom 30 až 40 x vyšším, než bola norma. Títo pacienti mali následne ťažké poruchy pamäte, zabúdali hovoriť, trpeli komatóznym stavom a to všetko len preto, aby ich prinútili „spolupracovať“ proti ich vôli.

Testovanie bojových plynov na vojakoch vo  výcvikových plynových komorách
Vedeli ste, že výskum biologických zbraní a testovanie ich účinku sa začalo na samotných vojakoch? Tí sa bez súhlasu a akejkoľvek informovanosti podrobovali testovaniu účinku chemických látok ako yperit a lewisit.

Vojaci taktiež testovali účinnosť plynových masiek a ochranných odevov spôsobom, ktorý pripomínal metódy nacistického Nemecka. Takto oblečených vojakov umiestnili do špeciálnych plynových komôr, kde ich v rámci testov vystavovali pôsobeniu spomínaných plynov, ktoré veľmi drastickým spôsobom spôsobili nezvratné zmeny na ich zdraví. Okrem vojakov sa údajne týchto pokusov zúčastnili aj pacienti vojenských nemocníc, pričom všetky podobné experimenty boli vysvetlené ako púhe pozorovania.  

Americké mestá pod rozprašovačmi s baktériami
Američania, aby predišli prekvapeniu z neočakávaného útoku, sa v polovici 20. storočia rozhodli  zistiť, čo sa stane, ak by sa stali terčom chemického útoku. Preto sa podujali uskutočniť simuláciu útoku v niekoľkých amerických mestách. Vzdušnou a námornou cestou napríklad  CIA  rozstriekala vírus čierneho kašľa nad Tampou Bay, kvôli čomu zomrelo 12 ľudí. Rôzne typy baktérií zase rozstriekali nad San Franciscom, v dôsledku čoho mnohí ochoreli na silný zápal pľúc. V meste Savannah armáda vypustila milióny komárov, aby rozšírili žltú zimnicu. Hmyz spôsobil Američanom silné horúčky, týfus, dýchací problémy, a začali sa rodiť aj mŕtve deti.

Svojský spôsob USA, ako testovať liek na syfilis
V roku 1940 v USA riešili dilemu, na kom vyskúšať účinnosť penicilínu ako možného lieku proti syfilisu. Keďže im to nebolo dovolené na vlastnom obyvateľstve, rozhodli sa pre Guatemalčanov. Lekári vyhľadali prostitútky nakazené syfilisom, ktoré  následne úmyselne nakazili stovky Guatemalčanov touto zákernou chorobou. Tých, ktorý ľahkým ženám odolali, rovno naočkovali syfilisom pomocou injekcie. Celkovo nakazili 696 osôb. Muži tak dostávali penicilín, ale to, či boli aj všetci vyliečení, nie je dodnes jasné. V r. 2012 sa oficiálnou cestou USA za tento neslávny počin Guatemale aj ospravedlnili.

Plutónium, urán či dioxín v žilách
Ako obmedziť silu atómovej bomby „výskumníci“ skúmali tak, že nič netušiacim vojakom a následne obyčajným pacientom nemocníc vpichovali do žíl plutónium a urán. Iba piati z mnohých pokusných osôb žilo dlhšie ako 20 rokov po injekcii. Iní „vedecký tím“ zase skúmal  na väzňoch vplyv dioxínov  a rôznych herbicídov na ľudský organizmus tým, že im ich vpichoval do žíl  v takmer 500 násobnom zvýšení, ako to experiment odporúčal. O následkoch ani nemusíme hovoriť. 

Úmyselné nakazenie Portorikáncov rakovinou
V 30 rokoch 20. storočia získal americký tím lekárov financie na to, aby nakazili obyvateľov Portorika rakovinovými bunkami, aby mohli študovať ich správanie sa. Najtragickejšie na tom je to, že Portorikánci boli vybraní na tento výskum preto, lebo podľa zápiskov vedúceho lekára tímu, sú najviac špinavou, lenivou a najdegenerovanejšou rasou, ktorá je na svete a týmto výskumom robia vlastne ľudstvu službu. 

Falošné bordely
Operáciu  Midnight Climax vykonávala CIA  v špeciálnych úkrytoch vo veľkomestách, ktoré boli zriadené kvôli študovaniu účinkov LSD na nič netušiacich ľuďoch. Navonok tieto úkryty fungovali ako bordely, do ktorých CIA platené prostitútky lákali „zákazníkov“. Avšak namiesto sexu, za ktorým tam prišli boli nadrogovaní rôznymi látkami, najčastejšie LSD.

Zhodenie radioaktívneho spadu na krajiny Pacifiku
Možno neviete, ale Američania nezhodili iba atómové bomby na Japonské mestá, ale zhodili aj  sériu termonukleárnych bômb v Pacifiku. Bomba „Castle Bravo“ zhodená v roku 1954 poblíž Bikini atolu pri Marshallových ostrovoch, bola najsilnejším jadrovým zariadením testovaným v USA. Nečakali ale to, že spad z výbuchu vyletí do atmosféry a spadne na ostatné ostrovy. Dôsledkom toho boli vrodené chyby, radiačné onemocnenia či rakovina štítnej žľazy.

Autor: Radomír

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes