ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Mauglí v ženskom tele: dievča žilo v džungli s opicami

13.4.2017 | Spektrum

Deti sa dokážu kritickým podmienkam občas prispôsobiť lepšie než dospelí. Len nedávno tento fakt potvrdil aj nález len osemročného dievčaťa v indickom štáte Uttarpradéš. Iných ľudí nevidelo veľmi dlhú dobu, žilo v džungli a stále nevie hovoriť ani rozumieť ľudskej reči.

V Kiplingovej Knihe džunglí vychovala Mauglího vlčia svorka. Dievča, ktoré našli v džungli, naopak vyrastalo medzi opicami. Tie dieťaťu nejakým spôsobom zabezpečovali ochranu a jedlo. Osemročné dievča našiel celkom náhodou policajt, ktorý hliadkoval na okraji džungle. Bolo obklopené opicami.

Dieťa, ktoré žilo v tme: kto bol Kaspar Hauser?

Policajt neskôr v jednom z rozhovorov uviedol, že sa vydal smerom k dievčine, aby sa jej spýtal, čo robí sama v divočine. Spolu s opicami však naňho začala škriekať, napokon sa mu ale podarilo zvery odohnať a odviezť dieťa do nemocnice, kde sa nachádza dodnes.

Turista prešiel peklom: 19 dní v džungli bez jedla a vody

Dievča bolo nahé, vlasy malo spletené do jedného chuchvalca a nechty pripomínali skôr pazúry. Rozprávať nevie a nerozumie ani tomu, čo jej hovoria iní. Ošetrujúci lekári tvrdia, že v spoločnosti iných ľudí sa pacientka necíti dobre a občas sa u nej vyskytujú záchvaty zlosti.

FAKTY X: Stratený svet v juhoamerickej džungli

Učia ju, ako kráčať na dvoch nohách, pretože až donedávna chodila len po štyroch. Aj pri jedení má zvyky ako zviera: nepoužíva ruky, len ústa. Od jej nájdenia pritom uplynulo už vyše dvoch mesiacov.

Úrady sa samozrejme snažili zistiť, kým dievča v skutočnosti je, odkiaľ pochádza a ako dlho žilo v džungli. Ako sa ukazuje, jej minulosť je temná. Zdá sa, že v prírode ju nechala vlastná rodina kvôli jej mentálnym i fyzickým poruchám. Rodičia si zrejme uvedomovali, že ich dieťa je nemé, a tak ju opustili. V Indii chcú mať takmer všetci radšej chlapca, takže keď sa rodičom narodí dievča, a navyše postihnuté, môžu sa ho chcieť zbaviť.

V každom prípade je isté, že od narodenia dievča v džungli nežilo. Má určité hygienické návyky, ktoré muselo získať od ľudí, jej príbuzných sa však zatiaľ nepodarilo identifikovať.

Autor: Noel
Foto: Youtube


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes