ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

FOTO: Farebné fotky k výročiu konca druhej svetovej vojny

8.5.2017 | Spektrum

Druhá svetová vojna bola najväčším bojovým konfliktom v dejinách ľudstva a jej následky môžeme pozorovať aj dnes. Jej atmosféru si môžeme pripomenúť aj vďaka fotografiám, ktoré sa neustále vynárajú z rôznych archívov. My vám prinášame výber fotiek, ktoré ste ešte pravdepodobne nevideli. A navyše, väčšina z nich je farebná.

Konflikt, ktorý sa odohrával v rokoch 1939 až 1945 je výborne zdokumentovaný. Často dokonca nachádzame aj fotografie priamo z prvých línií, v ktorých vojaci často zomierali len kvôli malému kúsku zeme.

Netreba však zabúdať ani na ženy, ktoré sa na boji nepriamo podieľali vo svojich krajinách. Keďže väčšina mužov bola na fronte, museli ich zastúpiť v rôznych zamestnaniach. A aj fotografie týchto odvážnych žien nájdete v našej galérii.

Tieto zábery vykresľujú brutálny obraz o vojne, ktorá navždy zmenila osudy miliárd ľudí nezávisle od toho, ku ktorej z bojujúcich strán patrili. Vďaka nim si môžete pripomenúť, že sloboda, ktorú dnes máme, je výsledkom krvi, potu a sĺz nespočetného množstva mužov a žien.

Autor: Noel

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Poznáte hlavné mestá štátov?
Otestovalo sa 51554 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes