ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

FOTO: Najkrajšie jazerá sveta

25.8.2012 | Spektrum

Na svete je množstvo prírodných krás, ktoré by stálo za to navštíviť a obzrieť si. K takým určite patria aj niektoré výnimočné jazerá, ktorých krása skutočne berie dych. Pozrite sa s nami na takéto nádherné prírodné výtvory!

Plitvické jazerá, Chorvátsko
Chorvátsko je pre väčšinu Slovákov krajinou dovolenkového oddychu. No táto krajina nám neponúka len pekné pláže, ale má aj ďalšie prírodné krásy. Jednou z nich sú dozaista aj Plitvické jazerá. V hornatej oblasti sa nachádza sústava 16 jazier vo farbách tyrkysovej, zelenej, sivej a modrej v závislosti od obsahu minerálov a dopadu slnečných lúčov. Pozrieť si tieto prírodné skvosty naozaj stojí za to a miestami budete mať možno pocit, že ste sa ocitli v raji alebo aspoň v rozprávke... 

Wuhua Hai v Číne
V národnom parku Jiuzhaigon National Park v Číne sa nachádza ďalšie úžasné jazero Wuhua Hai alebo tiež známe ako Five-Flower Lake. Toto plytké jazero ležiace vo výške 2 472m má rôzne tyrkysové odtiene a vďaka priezračnej vode na jeho dne vidno popadané kmene starobylých stromov. Jazero vyzerá ako vystrihnuté z rozprávky.  

Jazero Melissani v Grécku
Jaskynné jazero Melissani v Grécku, blízko Kefalonie, patrí takisto k tým, ktoré vám vyrazia dych.  Jazero bolo skryté až do roku 1953, kedy došlo k jeho odkrytiu pri zemetrasení. Najkrajšie vyzerá  v mesiacoch júl a august, kedy slnečné lúče prenikajú dovnútra a menia farbu vody, čo sa odráža aj na okolitých skalách.  

Peyto Lake v Kanade
Ďalšie nádherné jazero nájdete v Kanade a ide o jazero s názvom Peyto Lake. Toto čisté tyrkysové jazero je situované v Národnom parku Baniff vo výške 1860m a je dlhé asi 3km.  Voda sa do jazera dostáva z ľadovca, ktorý sa v lete topí.   

Maligne Lake v Kanade
Kanada je známa množstvom prírodných krás. Okrem vyššie spomenutého jazera Peyto Lake tu nájdeme aj Maligne Lake, ktoré patrí tiež k „dychvyrážajúcim“ prírodným útvarom nachádzajúcim sa v Jasper National Park. Jazero je slávne vďaka svojej nádhernej farbe, okolitým štítom a je z neho krásny výhľad na tri ľadovce. 
Crater Lake, USA
V štáte Oregon v národnom parku Crater Lake National Park leží ďalšie malebné jazero Crater Lake. Je to najhlbšie jazero USA s hĺbkou takmer 600m a krásnou zafírovo-modrou vodou, ktorej teplota je neprevyšuje  13°C. Jazero je obklopené vysokými útesmi.  

Lago di Garda v Taliansku
Gardské jazero alebo Lago di Garda v Taliansku je najväčším jazerom v tejto krajine a je to zároveň jedno z najvyhľadávanejších letovísk Talianov. Nečudo, veď jazero je naozaj nádherné a láka svojimi čistými vodami a ponúka asi 28 kilometrov kamienkových pláží.    

Toto  je výber siedmich nádherných jazier sveta. Okrem týchto však možno nájsť ďalšie malebné jazerá, pri pohľade na ktoré máte nachvíľku pocit, že ste sa ocitli v rozprávke či dokonca v raji.

Určite by stálo za to pozrieť si tieto krásy prírody aj naživo.

Autor: Mário

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes