ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

FOTO: Dychberúce zábery Antarktídy, ktoré stoja za pozretie

15.2.2017 | Spektrum

Navštíviť ľadový kontinent je snom pre mnohých cestovateľov. Antarktída je miesto, ktoré je hodné návštevy a expedícia tam je zážitkom na celý život.

Cestu na Antarktídu si vyskúšala aj fotografka Karen Jacotová (na fotografii vyššie) a počas nej nasnímala množstvo zaujímavých momentiek, ktoré vás očaria.

Fotografka Karen Jacotová začala expedíciu v Argentíne, odkiaľ sa plavila spolu s manželom a so strýkom. Južný polárny kruh prekročili po dvoch dňoch na lodi. Počas expedície mali šťastie na jasné počasie, vďaka čomu sa Karen podarilo urobiť pekné fotografie.

ROZHOVOR: Mladý pár zo Slovenska spoznáva svet: Prešli už 30 krajín


Na Antarktíde stretla aj tulene a tučniaky (ktoré sú vraj veľmi hlučné a zapáchajúce) a kochala sa nádherami prírody. Aj keď bola Antarktída jej celoživotným snom, prekvapilo ju, že táto krajina sama o sebe nie je taká záhadná ako si myslela. Každopádne, ide o fascinujúci kút Zeme, ktorý sa oplatí vidieť.

Pozrite si v galérii zábery fotografky Karen Jacotovej, možno vo vás zapália chuť navštíviť ľadovú krajinu na absolútnom juhu našej planéty.

Autor: Tatiana
Foto: Karen Jacot


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Otestujte svoj mechúr!
Otestovalo sa 31687 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Česká republika porazila vo finále MS v hokeji Ruskú federáciu. Rusi im asi po týždni poslali list. Gratulujeme.STOP. Boli ste silný súper.STOP. Ropa STOP. Zemný plyn STOP.

 
Virtuálny barBull Driver Bull Driver
  • 4,5 cl vodky
  • 9 cl Red Bullu
  • 9 cl pomarančovej šťavy
 
Hra na dnes