ATLAS.SK: Piatok, 18.8.2017
meniny má Elena, Helena
   

FOTO: Ak je vám život drahý, nejazdite na safari!

1.3.2011 | Spektrum

Sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí je zážitok, pre ktorý si nejeden turista neváha priplatiť riadne prachy a precestovať hoci aj polovicu zemegule. Pri všetkom tom cestovateľskom nadšení nám, ľuďom, však akosi uniká, že vtrhnúť niekomu do „domácnosti“ bez pozvania nie je veľmi slušné. A nie každý tvor je dosť nad vecou, aby nad votrelcami mávol rukou (či v tomto prípade chobotom).

Pred pár dňami sa fotografovi Riaanovi van Wykovi (krčiacemu sa v bezpečnej vzdialenosti od miesta činu) v prírodnej rezervácii Pilansberg Game v Južnej Afrike podarilo nafotiť skutočne unikátnu sériu. Zachytáva počínanie naštvaného slona, ktorý sa pohráva s osobným automobilom plným turistov. Robí to s ľahkosťou, akoby šlo o hračkársky angličák.

Vo vozidle sa zatiaľ potil strachom írsky dôchodca John Somers, ktorý sa vybral do Afriky osláviť svoje 66. narodeniny. Nebol sám, v aute sedel spoločne so svojím kamošom. Kým sa kochali prírodnou scenériou, priblížil sa k nim znedazdajky slon a začal sa telom laškovne obtierať o bok auta.

Toto, spočiatku vcelku priateľské gesto, ale náhle vystriedalo agresívnejšie správanie – slon sa zaprel a auto aj s vydesenými pasažiermi celé prevrátil. Našťastie, okrem šoku vyviazli obaja turisti z kolízie iba s povrchovými zraneniami.

Nuž, páni, keď vás nabudúce zvábi volanie divočiny, odporúčame zapnúť si Discovery Channel. Alebo prečítať o exotike divokej prírody na Magazíne.sk  Je to  bezpečnejšie!

Autor: Mike

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 9099 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Blondínka stojí na letisku a pýta sa letušky: "Prosím vás,dnes v rádiu som počula že letia ružové kabelky.O koľkej???"

 
Virtuálny barLetný Vánok Letný Vánok
  • 2 cl mätového čaju
  • 1 cl vodky
  • 1 cl cukrového sirupu
  • šťava z 1/2 citróna
  • minerálna voda
  • koliesko citróna
  • citrónová šťava a cukor na krustu
 
Hra na dnes