ATLAS.SK: Nedeľa, 20.8.2017
meniny má Anabela
   

FAKTYX: Záhada zhorených pasažierov z vlaku v Charfielde

17.4.2017 | Spektrum

V skoré ráno 13. októbra 1928 sa udiala v Anglickom meste Charfield tragédia. Miestni si dodnes pripomínajú vlakové nešťastie i záhadu, ktoré v ten deň otriasli mestom.

Z mesta Leeds smeroval poštový vlak do Bristolu, na palube bolo 50 ľudí. Rušňovodič ani kurič si pre hustú rannú hmlu nevšimli pred Charfieldom výstražné červené svetlo. Poštový vlak tak pri stanici narazil do nákladného vlaku, pri čom sa vykoľajil. Prudký náraz a poškodenie nádob so stlačeným plynom spôsobili rozsiahli požiar.

Napriek rýchlemu zásahu záchranných zložiek prišlo vo vlaku o život 15 ľudí a 23 ďalších sa zranilo. Správa o tragédii zasiahla celé Anglicko a radnica mesta Charfield ponúkla pozostalým, aby telá zosnulých boli pochované v spoločnom hrobe.

FAKTY X: 80 bezhlavých kostier v Yorku: mali na sebe stopy po zuboch

Do spoločného hrobu uložili aj dve malé telá, ktoré uhoreli vo vlaku a nikto nevedel, kto to je. Objavili sa teórie, že to boli bábky bruchovravca alebo išlo o trpasličích džokejov. Ale podľa svedkov, ktorí nehodu vlaku prežili, išlo o asi 10-ročného chlapca a o trošku mladšie dievčatko. Ich telá boli neidentifikovateľné, vraj nepatrili k nikomu z vlaku a nikto sa k nim ani roky po tragédii neprihlásil.

Avšak, na pohrebe sa objavila tajomná žena v dlhých čiernych šatách. Na hrob neznámych detí chodila každý rok v deň výročia tragédie a nosila tam kvety. Posledný krát ju tam videli začiatkom 60. rokov, kedy si na ňu vyčkali novinári a pýtali sa jej, kto je a čo vie o neznámych malých pasažieroch z havarovaného vlaku. Žena pred novinármi ušla a odvtedy ju pri hrobe obetí na cintoríne v Charfielde nikto nevidel.

Nižšie si môžete pozrieť dobový videozáznam z miesta tragédie.

Autor: Theo
Foto: Youtube


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme
Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 9117 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide Japonec do krčmy a hovorí: čin čon chang chun kofola
Krčmárka mu odpovie: 2 litre v plastovej fľaši čoho?

 
Virtuálny barBrandy Sour Brandy Sour
  • 6 cl brandy
  • 3 cl citrónovej šťavy
  • 1/2 lyžičky cukru
  • koktailová čerešňa a pomaranč na ozdobenie
 
Hra na dnes