ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

FAKTY X: Zázračný český liečiteľ – nikdy sa nezmýlil

15.12.2015 | Spektrum

Najpozoruhodnejším fenoménom v parapsychológii bol nespochybniteľne český páter a liečiteľ František Ferda, ktorý svojimi schopnosťami udivoval nielen v bývalom Československu, ale aj na celom svete.

Počas svojho liečiteľského života stanovil desaťtisíce diagnóz, a bol pritom presvedčený, že ani v jednom prípade sa nezmýlil. Aké bolo jeho tajomstvo?

Pozrieť sa chorobe do očí

Páter František Ferda, ktorý sa narodil 31. marca roku 1915 v meste Spálené Poříčí v Plzenskom kraji, sa zo začiatku venoval zatracovanému odboru medicíny - iridoskopii (alebo irisdiagnostike).

Ide o spôsob, kedy sa dá každému človeku určiť diagnóza podľa zmien v očiach resp. na dúhovke ľudského oka ešte skôr, než sa prejavia bolesti a zdravotné problémy. Každý orgán v ľudskom tele má svoje pevné signalizačné umiestnenie v rovnakom mieste dúhovky u každého človeka. Práve dúhovka ukáže farebný záznam v rôznych odtieňoch, veľkostiach a tvaroch.

Tieto zmeny sa na dúhovke poznajú počas celej doby choroby, a práve to umožňuje kontrolu a zhodnotenie priebehu liečby každého pacienta. V očiach sa prejavujú nielen vážne poruchy organizmu, ale aj tie najjemnejšie zmeny, o ktorých človek ešte ani len netuší.

Každá odchýlka od normálu niečo znamená a v súvislosti s inými zmenami na tele človeka má veľkú výpovednú hodnotu. Iridoskopiou sa dá určiť diagnóza nielen podľa zmien v očiach, ale aj z určitých častí ľudského tela, ako sú napríklad dlane alebo tvár.

Ide teda o veľmi spoľahlivú metódu určenia zdravotného vzťahu vyšetrovanej osoby, čo dnes uznáva už aj väčšina vyštudovaných lekárov.

Páter Ferda na vedeckých kongresochV Čechách sa stal páter Ferda skutočnou legendou, aj keď sa viacerí nedôverčiví lekári snažili spochybňovať jeho diagnózy. Všetkým skeptikom dal však páter na frak, keď bol pravidelne pozývaný na vedecké kongresy, a svoje schopnosti si nechal overovať práve profesionálnymi medicínskymi metódami.

Všetky diagnózy, ktoré páter Ferda na vedeckých kongresoch určil vybraným pacientom, boli nespochybniteľne správne, čo potvrdili dôkladné laboratórne analýzy. Prítomných lekárov a vedcov páter Ferda ohromoval úplne presnými údajmi, ktoré sa hneď overovali.

Išlo napríklad o lokalizáciu zápalov alebo postihnutých orgánov, ale aj presné zistenie počtu červených krviniek, či vysokého alebo nízkeho krvného tlaku. Páter Ferda však prítomných vedcov ohúril aj tým, že pokusným osobám dokázal určiť nielen choroby, ktoré mali v prítomnosti, ale aj choroby v minulosti a dokonca stanovil aj budúce ochorenie pacientov.

Prítomní vedci napokon museli uznať jeho schopnosti, a páter Ferda tak umlčal aj tých najzarytejších skeptikov v medicínskej oblasti.

Neuveriteľná liečebná metóda
Páter Ferda počas jedného dňa určil maximálne 30 diagnóz, a to buď asi minútovým pohľadom na pacienta, ktorý za ním osobne prišiel, no diagnózu vedel stanoviť aj z listu, do ktorého pacient svojím rukopisom napísal požadované dáta.

Pátrovi však niekedy stačilo ukázať iba fotografiu, prípadne sa na pacienta len tak sústredil vo svojej mysli. Sám o svojej diagnostike hovoril takto: „Mám pocit, ako by som zo seba vyslal lúč zelenej farby, ktorý sa kľukato pohybuje, a potom sa naraz zastaví. Tak dôjde k môjmu spojeniu s tým človekom."

V roku 1976 sa presťahoval do mesta Sušice, kde až do svojej smrti pomáhal trpiacim a chorým ľuďom. Často k nemu chodili aj lekári, s ktorými spolupracoval, ale aj vysokopostavení komunisti, či prezidenti.

Páter Ferda úzko spolupracoval s doktorom Zdeňkom Rejdákom, ktorý s ním experimentoval u nás aj v zahraničí pred odbornými komisiami, ktoré chtiac-nechtiac museli uznať liečiteľove schopnosti. A ako páter Ferda liečil choroby svojich pacientov?

Hlavne bylinkami, čajmi a zeleninovými šťavami, no niektorým pacientom odporúčal aj klasickú medicínu. Recepty, ktoré páter Ferda navrhoval na liečenie rôznych chorôb (aj proti rakovine), sa zachovali dodnes, a sú prístupné vo viacerých vydaných knihách.

Tisíce ľudí ich vyskúšalo v minulosti a aj dnes - a zaručene fungujú. Páter František Ferda zomrel 7. augusta 1991 v meste Sušice, kde od roku 1976 pôsobil ako liečiteľ. Na jeho pohreb prišli tisíce vďačných pacientov, ktorých vyliečil.

Autor: Recber


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Otestujte si svoje erotické IQ
Otestovalo sa 30988 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes