ATLAS.SK: Pondelok, 21.8.2017
meniny má Jana
   

FAKTY X: Temná strana Mesiaca. Čo NASA zatajila?

7.8.2012 | Spektrum

Mesiac sa už odjakživa stal predmetom záujmu obyčajných ľudí, neskôr astronómov, a napokon aj astronautov. Prvýkrát sa na ňom prechádzal Neil Armstrong 21. júla 1969. Od roku 1972 sa však na Mesiac už nedostal žiaden človek. Podľa NASA nie je na Mesiaci nič k skúmaniu. Skutočne si táto vesmírna agentúra myslí, že takejto informácii uverili milióny ľudí? Nie ja za tým niečo iné?

Prečo NASA o Mesiaci mlčí?
V roku 1966 a 1967 družica Lunar Orbiter snímala povrch Mesiaca, aby sa mohlo určiť vhodné miesto na pristátie lunárneho modulu z Apolla 11. Na Zem však sonda poslala okrem iného aj veľmi zvláštne snímky odvrátenej strany Mesiaca. Na fotkách sa totiž nachádzali objekty, ktoré vyzerali, akoby ich niekto vytvoril umelo.

Najzáhadnejším bol objekt nazvaný Tower, teda Veža, ktorý bol podľa zaslaných snímok veľmi vysoký. Podľa odhadov mala Veža dosahovať výšku až 5000 metrov! Na prvý pohľad môže pripomínať vysokú skalu, no pri zväčšení mal tento zvláštny objekt zložitú geometrickú štruktúru, a jeho povrch vyzeral ako zo skla. Podľa odborníkov, ak by Veža bola prírodného pôvodu, popierala by všetky zákony erózie. Tým pádom však musela byť Veža jedine umelého pôvodu. Otázne však je, kto takto vysoký objekt vytvoril, a k čomu mal vlastne slúžiť? NASA však aj naďalej mlčí.

Bývalí zamestnanci NASA prehovorili
Richard Hoagland, autor knihy Temná misia: Tajná história NASA však tvrdí, že bol poradcom pri misiách Apollo. Takmer s istotou preto prehlasuje, že objekty na snímkach z Mesiaca sú jednoznačne umelo vytvorené. Hoagland si totiž myslí, že práve Mesiac by mohli mimozemské inteligencie využívať ako prestupnú stanicu pri svojich vesmírnych cestách. Na Hoaglandovu stranu sa neskôr pridal aj Ken Johnston, bývalý expert NASA, ktorý vo vesmírnej agentúre v minulosti pracoval. Ten tvrdí, že všetkým ľuďom sú zamlčované fakty o Mesiaci, a údajne má o tom aj fotografické dôkazy, ktoré chce v najbližšej dobe odhaliť verejnosti.

Záhadné snímky, ktoré urobil Lunar Orbiter, boli dlhú dobu utajované, a k verejnosti sa dostali vďaka bývalým zamestnancom NASA, ktorí prehovorili. Americká vesmírna agentúra sa však k týmto objektom doposiaľ nijako nevyjadrila, otázne preto je, čo pred ľuďmi tají. Mnohí sa preto právom pýtajú, prečo na povrchu Mesiaca stáli naposledy astronauti  ešte v roku 1972, a odvtedy o Mesiac NASA stratila záujem. Podľa oficiálneho stanoviska boli za tým hlavne peniaze, a fakt, že na Mesiaci už nie je čo skúmať. To si NASA naozaj myslí, že počas Apollo 11, 12, 14, 15, 16 a 17 kedy astronauti na Mesiaci strávili spolu okolo 207 hodín preskúmali celú našu najbližšiu obežnicu?

Je Mesiac naozaj taký malý ako si NASA myslí, a preto oň stratili záujem? Podľa viacerých odborníkov na pilotované lety je za tým úplne niečo iné. NASA sa ďalšieho pristátia na Mesiaci údajne bojí, samozrejme to nikdy nepriznala. Ak je však Mesiac pre NASA tak nezaujímavý, prečo ho 9. októbra 2009 bombardovala?  Oficiálnym dôvodom vraj bolo zistiť prítomnosť vody v mesačnom povrchu, a dozvedieť sa viac o mesačných horninách. Prečo?

Veď Mesiac je pre nich nezaujímavý! Na jar v roku 2010 napokon americký prezident Barack Obama odvolal dlho pripravovanú misiu na Mesiac. Dôvod? Astronauti by mali radšej preskúmať nejaký asteroid ako Mesiac. V skutku originálny argument! Mohlo by byť preto za ostreľovaním Mesiaca niečo úplne iné? Odvrátená strana Mesiaca je preto pre mnohých ľudí, ale aj odborníkov veľkou záhadou, nikto totiž nevie, čo nám NASA o tejto tajomnej oblasti tají.

Autor: Recber

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka si aktivovala mobil. Vtom blondínka hovorí:
- Jéj, máme rovnaký PIN, aj ja mám štyri hviezdičky!

 
Virtuálny barBlue Hawaiian Blue Hawaiian
  • 3 cl bieleho rumu
  • 3 cl Curacaa blue
  • 6 cl ananásového džúsu
  • 3 cl kokosového krému
  • ananás a koktailová čerešňa na zdobenie
 
Hra na dnes