ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

FAKTY X: Pentagón má plán na prípadný útok zombie. Je to reálne?

21.7.2015 | Spektrum

Ak si myslíte, že sa jedná o nejaký vtip, alebo ako sa už v dnešnej dobe aj u nás hovorí - hoax, tak ste na omyle. Americké ministerstvo obrany skutočne vypracovalo plán na prípadný útok zombi, teda nemŕtvych. Hovorí o tom prísne tajný dokument.

Zásadnou otázkou však zostáva, prečo sa Pentagón na útok zombie pripravuje? Vedia o tom, že by takýto, pre mnohých ľudí nereálny scenár, mohol v budúcnosti nadobudnúť reálne kontúry?

Pentagón šokuje - plán na prípadný útok zombie existuje
Ministerstvo obrany USA, ktoré má sídlo v budove Pentagónu, a názov budovy je už dávnejšie aj synonymom pre toto ministerstvo, ešte v máji roku 2014 šokovalo svet. Prísne tajný dokument známy pod označením CONPLAN 8888 (alebo CONOP 8888), ktorý je umiestnený na počítačovej sieti americkej armády, podľa Pentagónu skutočne existuje.

Tento dokument obsahuje veľmi podrobné informácie o prípadnom napadnutí USA veľkým množstvom nemŕtvych. Sú tam uvedené pokyny ako sa dá útok zombie premôcť, zničiť alebo prečkať.

Správa, o tomto tajnom dokumente sa síce objavila vo svetových tlačových agentúrach, no neprikladala sa jej nijaká významná dôležitosť. Novinári, ktorí sa k informáciám z dokumentu dostali, sa preto priamo pýtali Pentagónu, prečo takýto plán ako zvládnuť útok zombie vôbec existuje.

Odpoveď nenechala na seba dlho čakať, a hovorkyňa Strategického veliteľstva Pamela Kunze priznala existenciu tohto dokumentu, keď povedala: „Môžem potvrdiť, že dokument CONPLAN 8888 s inštrukciami o tom, čo robiť v prípade napadnutia krajiny armádou zombie, skutočne existuje, a je umiestnený na oficiálnych stránkach Pentagónu, kde sa nachádza v chránenom prístupe. Chcela by som však povedať jednu úplne zásadnú vec. Žiadne zombie na obzore nie sú! Nemŕtvi v tomto dokumente figurujú len preto, aby bolo všetkým jasné, že ide o úplne fiktívny a absurdný scenár."

Môžeme teda hovorkyni Pamele Kunze dôverovať v tom, že CONPLAN 8888 nie je konkrétnym plánom pre armádu USA, ale len jednou z fiktívnych metód pre plánovanie a nacvičenie akéhokoľvek nečakaného vojenského scenára, ako neskôr ešte novinárom doplnila? Ak by to tak bolo, prečo potom tento dokument spadá pod označenie - prísne tajné, keď sa týka len fiktívneho scenára?

Čo prísne tajný dokument obsahuje?
Ak sa ľudia začítajú do dokumentu CONPLAN 8888, nevyzerá to len na akýsi fiktívny scenár, ako tvrdila hovorkyňa Kunze, ale ide o priamu hrozbu pre ľudstvo. No veď posúďte sami!

V úvode sa píše toto: „Zombie predstavuje obrovskú hrozbu pre všetok ľudský život na tejto planéte. Preto je Strategické veliteľstvo ozbrojených síl USA na všetko pripravené a bude strážiť svätosť každého jedného ľudského života. Zároveň bude robiť všetky operácie v snahe zachrániť čo najviac ľudí."

Navyše v dokumente sa uvádza aj to, že plán na prípadný útok zombie nie je žiadnym žartom, a preto obsahuje aj také pokyny, ako majú napríklad policajti a armáda v krajine po napadnutí zombie udržovať zákon a poriadok, či ako majú komunikovať s nemocnicami. Zaujímavosťou tohto dokumentu je však i to, že plán počíta s útokom troch druhov zombie - slepačích, vegetariánskych a čarodejnícko-mäsožravých.

Ako to teda s týmto dokumentom vlastne je? Prečo sa musia vojaci americkej armády cvičiť na útok zombie, ktorý podľa mnohých odborníkov nemôže nikdy nastať?

Tri druhy zombi, ktoré ohrozujú svet
Slepačí druh zombie je už dnes reálny, čo priznala aj hovorkyňa Kunze, a sú preto jasné dôkazy na amerických farmách. Farmári zistili zaujímavú skutočnosť. Ak totiž sliepka prestane znášať vajcia, farmári ju ihneď otrávia oxidom uhoľnatým, a potom zakopú do zeme.

Často sa však stáva, že dochádza k tomu, že niektoré sliepky sa zo zeme vyhrabú, a prežívajú veľmi podivným spôsobom. Či sú len nedostatočne otrávené oxidom uhoľnatým alebo patria k nemŕtvym, sa ani odborníci ešte nevedia zhodnúť. Niektorí preto majú obavu, ako by to vyzeralo, keby takáto sliepka napadla človeka. Mohol by sa aj človek od sliepok nejako nakaziť?

Vegetariánske zombie sú podľa dokumentu neškodné, a ľudstvo by ohrozené byť nemalo. Takéto zombie totiž jedia len rastliny. Ako by to však vyzeralo, keby aj vegetariánske zombie napadli človeka, sa v dokumente nepíše.

Najhorším scenárom zostávajú zombie, ktoré sa zrodia pomocou okultných experimentov, teda kedy sa mŕtvi pomocou okultizmu prebudia zo svojich hrobov, začnú požierať ľudí a nákaza sa bude šíriť po celom svete.

V dokumente sa na tento scenár píše toto: „Najúčinnejším spôsobom ako v takom prípade veľké množstvo zombie zneškodniť, je zamerať všetku palebnú silu na ich hlavu, najlepšie priamo na mozog. A jediná možnosť, ako si byť istý, že je zombie skutočne mŕtvy, je zapáliť jeho telo a nechať ho zhorieť na uhoľ."

Tajné experimenty?
Dokument CONPLAN 8888 ako sa ukazuje nie je len obyčajným plánom na fiktívny útok nemŕtvych, ale jedná sa o veľmi detailné postupy ako v prípade takéhoto útoku postupovať. Bol by tento dokument tak detailne prepracovaný, keby sa jednalo len o fiktívny scenár?

Mnohí si myslia, že americká vláda opäť niečo tají, a americké elity spolu s predstaviteľmi Pentagónu niečo vedia, o čom sa obyčajným ľuďom nesníva ani v najdivokejších snoch.Môže byť reálne aj to, ako sa domnievajú niektorí konšpirátori, že niekde na území USA dochádza k prísne tajným experimentom, ktorých cieľom je prebudenie mŕtveho človeka?

Vznikol kvôli týmto experimentom, ktoré sa môžu v budúcnosti vymknúť spod kontroly, aj prísne tajný dokument CONPLAN 8888, ktorý má americkú armádu na apokalyptický scenár pripraviť? Ak by nastala celosvetová apokalypsa zombie, ako sa píše aj v dokumente, konvenčné zbrane by pri takejto vojne neboli účinné. Podľa Pentagónu sa preto musí vyvinúť liek, ktorý by proti šíreniu infekcie nemŕtvych zabránil.

O tom, že by apokalypsa nemŕtvych mohla nastať väčšina ľudí ani nepremýšľa, pretože to považuje za poriadne sci-fi. Otázkou však zostáva, prečo sa v posledných rokoch do popredia stále viac a viac dostávajú apokalyptické filmy a knihy o útokoch zombie? Pripravuje už aj Hollywood a niektorí spisovatelia ľudí na to, čo sa môže stať, ak sa tajné údajne prebiehajúce experimenty vymknú spod kontroly? Čakajú nás niektoré scenáre zo sci-fi filmov v blízkej budúcnosti?

Autor: Recber

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes