ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

FAKTY X: Najdesivejšie miesto USA

7.6.2012 | Spektrum

Vo Filadelfii v americkom štáte Pennsylvánia sa nachádza štátna väznica, ktorá sa podľa parapsychológov považuje za jedno z najstrašidelnejších miest v USA. Skutočne tu strašia duchovia niekdajších väzňov a niektorých väzenských strážcov, ako to tvrdia rôzne svedectvá?

Brutálna väznica
Filadelfské väzenie bolo otvorené v roku 1829 a fungovalo na prevratnom princípe samoväzby, ktorá mala väzňom pomôcť k ich náprave a nájdení Boha. Samoväzba však bolo doslova surovým týraním, pretože všetci väzni boli úplne izolovaní v jednotlivých kobkách.

Tu sami jedli, s nikým neprišli do kontaktu a dokonca so žiadnym iným väzňom nemohli vôbec hovoriť. Len raz denne mohli ísť z cely na hodinu von, no na hlave museli mať kuklu, aby nikoho nevideli. Ten väzeň, ktorý porušil mlčanlivosť a s niekým prehovoril, toho čakalo peklo na zemi. Za trest sa dostal na takzvanú šialenú stoličku, ktorú nemusel prežiť. Princíp tejto stoličky spočíval v tom, že väzeň bol k stoličke pevne pripútaný, až tak, že sa mu doslova zastavil krvný obeh. Na stoličke musel bez pohnutia sedieť celé dni bez jedla a vody.

Niektorí väzni boli dokonca pripútaní špeciálnym prístrojom, ktorý spojoval zviazané zápästie so svorkou na jazyku. Každý pohyb, aj ten najmenší spôsoboval trhanie jazyka a krvácanie, na ktoré veľa väzňov zomrelo.

Dobrou „zábavou“ pre väzenských strážcov bolo to, keď mohli na väzňov v tuhej zime vylievať studenú vodu. Premočení väzni potom boli na noc zavesení v mraze, takže ráno mali celé telo obalené ľadom. Veľa väzňov kvôli týmto brutálnym praktikám strážcov zošalelo, a možno aj preto tu počas fungovania väzenia bolo také množstvo uväznených duší, ktoré strašili svojich despotických strážcov.

Kto vo väzení straší?
Vo filadelfskej väznici neustále, podľa hlásenia väzňov, ale aj strážcov, pribúdalo strašidelných fenoménov, a tak sa väzenie v roku 1913 zmenilo na bežné väzenské zariadenie. Ani to však nezabránilo paranormálnym javom, ktoré napokon z väzenia vyhnali väzňov aj strážcov.

Väzni aj strážcovia totiž  hlásili veľa nevysvetliteľných zvukov, krokov, či desivého smiechu. Ďalší na vlastné oči videli prízraky, ktoré sa prechádzali po chodbách. Na strážnej veži sa mal údajne objavovať fantóm väzenského strážcu, v celách na bloku číslo 4 sa objavovali prízraky väzňov, ktorí tu boli uväznení. Blok číslo 12 bol zase poznamenaný šialeným smiechom, rôznymi hlasmi a tajomnými krokmi.

Zaujímavosťou tohto väzenia bolo aj to, že tu bol uväznený pes - labrador menom Pep, ktorý tu bol od roku 1924 za „vraždu“ guvernérovej mačky. A štekanie tohto psa je z cely, kde bol uväznený, je údajne počuť ešte aj dnes.

Väzenie uzatvorené
Väznica je napokon aj kvôli týmto paranormálnym javom v roku 1971 úplne uzatvorená, a stala sa tak veľkou atrakciou nielen pre turistov, ale aj pre parapsychológv. Každý rok sa tu uskutoční až 20 paranormálnych výskumov, a zakaždým sa odhalia ďalšie dôkazy o nadprirodzenej činnosti.

Môže byť preto toto väzenie dôkazom toho, že svet duchov skutočne existuje, alebo sa utrpenie toho množstva väzňov, ktorí tu boli, len vrylo do tunajších stien a dodnes vyvoláva rôzne nevysvetliteľné fenomény? Ťažko povedať, no jedno je isté, bývalá štátna filadelfská väznica je asi právom považovaná za najstrašidelnejšie miesto v USA.

Autor: Recber

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Ako dobre poznáte Simpsonovcov?
Otestovalo sa 36933 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes