ATLAS.SK: Streda, 23.8.2017
meniny má Filip
   

Fakty X: Mimozemšťania v Biblii

6.7.2012 | Spektrum

Biblia sa dá čítať dvoma spôsobmi, buď k nej budeme pristupovať ako ku svätej knihe, a uvidíme len čisto náboženský text, ktorý sa čiastočne zakladá na pravde, alebo k nej pristúpime racionálne, kedy sa naozaj zamyslíme nad tým čo je vlastne v knihe kníh popísané. A práve o tomto je Kniha Henochova (alebo Enochova).

Kto bol Henoch?
Henoch (uvádza sa aj Enoch), v preklade Zasvätený, bol podľa Biblie najstarší Kainov syn, otec Matuzalema a pradedo Noema, ktorý sa ako jediný so svojou rodinou zachránil pri potope sveta. Henoch však podľa biblických textov chodil s Bohom. A práve jemu boli od Boha zverené tajomstvá sveta.

Ešte donedávna bola Kniha Henochova považovaná za podvrh, pretože existoval len jediný etiópsky prepis, a možno aj preto bola táto kniha vyradená z oficiálnej Biblie. Nikto však nečakal, že v roku 1952 nájdu archeológovia zvitky od Mŕtveho mora, kde sa bude nachádzať aj originál tohto kontroverzného spisu. Kniha Henochova má údajne pochádzať až z 3. storočia pred Kristom, no odborníci tu našli také prevratné znalosti, ktoré Henoch v tom čase nemohol ešte vedieť. Odkiaľ sa ich teda dozvedel? Podľa mnohých mu to mohli povedať len bohovia. Kto boli títo bohovia, a odkiaľ prišli?

Šokujúce znalosti
Ako udáva Kniha Genezis 5,21-24, „I chodil Henoch s Bohom. A nebolo ho, pretože ho Boh vzal.“ Otázka znie, kde ho Boh vzal, a čo tam robil? Podľa zvitkov od Mŕtveho mora sa Henoch naučil písať a v nebesiach mu bola nadiktovaná kniha, ktorú mu diktoval archanjel Vrevoel. Vrevoel nadiktoval Henochovi všetko, pretože ľudia v tej dobe nevedeli prakticky nič.

Toto sú jeho zápisky: „A Vrevoel ku mne prehovoril a povedal mi o všetkých tých veciach na oblohe a na zemi  a v mori, o všetkých elementoch, o zvieratách, hrome a Slnku a Mesiaci a hviezdach a ich obehu a ich premenách. O čase, o rokoch a dňoch a hodinách...“
Henoch teda niekde na nebesiach získal informácie vedúce k pochopeniu niektorých prírodných zákonov, základov meteorológie, či gravitácie. Tieto informácie dostal od Boha preto, aby poslúžili tým, ktorí ešte len prídu. Mal Henoch alebo Boh na mysli dnešných moderných ľudí? Potom, čo Henoch dostal všetky informácie, ktoré od bohov mal dostať, mohol sa vráti späť na Zem.

Môžu si teda právom niektorí záhadológovia myslieť, že Kniha Henochova vlastne popisuje Henochov let do vesmíru? A koho si máme predstaviť za bohmi, ktorých tak detailne popisuje? Mohli to byť naozaj mimozemšťania, ako sú o tom mnohí záhadológovia ako Erich von Däniken, presvedčení?

Mnohí skeptici namietajú, že Henoch si všetko vo svojich zápiskoch len vymyslel. Odkiaľ by však vo svojej dobe tak podrobne vedel ako a prečo vznikajú ročné obdobia, čo sú fázy Mesiaca, ako funguje gravitácia? Mohol on sám toľko rokov pred Kristom vymyslieť a svojimi slovami popísať Newtonov gravitačný zákon?

Ťažko by si Henoch vymyslel astronomické, meteorologické, či fyzikálne zákony, keď o nich nemal odkiaľ počuť a ľudské poznanie predbehol o stovky rokov. Jediným riešením je v tomto prípade to, že mu o tom niekto musel povedať. Podľa Biblie Boh alebo bohovia, podľa záhadológov mimozemšťania, v ktorých vtedajší ľudia videli naozajstných bohov.  Pravda sa skrýva v knihe kníh... a stačí len otvoriť oči a popremýšľať.

Autor: Recber


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Poznáte sexuálne úchylky?
Otestovalo sa 24287 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čo je na svete najspravodlivejšie rozdelené? Rozum. Každý si myslí, že ho má dosť.

 
Virtuálny barOrange Summer Orange Summer
  • 3 cl jahodovej šťavy
  • 1 lyžička cukru
  • 5 cl pomarančovej šťavy
  • 3 cl citrónovej vodky
  • jahoda
  • kúsok pomaranča
 
Hra na dnes