ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

FAKTY X: Malawijská krvilačná šelma – vyhnala ľudí zo štyroch afrických dedín

14.7.2017 | Spektrum

Strašidelné príbehy o rôznych neznámych monštrách, netvoroch a beštiách sú známe po celom svete najmä z dávnejšej minulosti, kedy si ich svojským spôsobom vykreslili a dotvorili obyvatelia dotknutých oblastí.

Môžeme do tejto kategórie zaradiť aj krvilačnú beštiu z Malawi, ktorá len nedávno terorizovala obyvateľov štyroch afrických dedín? Prečo sa tak náhle objavila a náhle aj zmizla?

Hyena zabijak?
V štáte Malawi, ktorý sa nachádza v juhovýchodnej Afrike, sa v marci 2003 odohrala doslova masová hystéria, o ktorej informovali aj rôzne svetové médiá. 6. marca 2003 boli v hornatom regióne Dowa najmenej traja ľudia zabití a znetvorení a ďalších šestnásť ľudí bolo vážne zranených neznámym divokým zvieraťom, ktoré sa tam znenazdajky zjavilo. Svedkovia popísali krvilačnú šelmu ako obrovského psa, ktorý mnohým ľuďom pripomínal hyenu.

FAKTY X: Ruská príšera z jazera Labynkyr: môže existovať?

Tí, ktorí však nečakaný útok tejto krvilačnej šelmy prežili, hovorili o tom, že vôbec nešlo o obyčajnú hyenu, ktorú v tejto oblasti pozná každý jeden človek. Tento tvor mal totiž oveľa dlhšie zadné nohy ako má hyena. Útok tohto tvora sa ani v ničom nepodobal na útok hyeny alebo psa, pretože neznámy tvor sa vrhal na ľudí jedným veľkým a rýchlym skokom do oblasti hlavy alebo krku, čo sa skôr podobalo na útok iného predátora. Hyena ani pes však takýmito predátormi nie sú.

Dvom ženám a trojročnému dieťaťu táto šelma úplne rozdrvila lebky a ďalších ľudí vážne zranila. Zranení ľudia prišli napríklad o uši, nos, prsty na rukách alebo nohách, no našli sa aj takí, ktorým táto šelma oddelila končatiny od tela.

FAKTY X: Ukrýva aj ďalšie škótske jazero záhadnú príšeru?

Viacerí miestni poverčiví obyvatelia začali veriť tomu, že sa vrátil duch ľudožravej hyeny, ktorá tu útočila na ľudí v auguste 2002. Vtedy tu táto hyena zabila 5 ľudí a ďalších 20 zranila. Policajti, ktorí boli do dediny povolaní, ju krátko po útoku zabili. Poverčiví dedinčania si tak mysleli, že duch zabitej hyeny sa teraz ľuďom prišiel pomstiť.

Hon na krvilačnú šelmu
Strach tak dostali obyvatelia štyroch dedín z dotknutej oblasti Dowa, ktorí sa rozhodli pred krvilačnou šelmou utiecť zo svojich domovov. Dokázala by hyena, alebo obrovský pes vyhnať ľudí zo svojich rodných dedín?

Celkom tak zo svojich domovov podľa francúzskej tlačovej agentúry AFP utieklo už 10. marca 2003 až štyritisíc ľudí a malawijské úrady tak boli nútené konať a do oblasti povolať nielen policajtov, ale dokonca aj vojakov a lovcov. Krvilačnú šelmu sa však ani po niekoľkých dňoch nepodarilo nikomu nájsť ani vystopovať. Zmizla tak nečakane ako sa aj náhle objavila. Za sebou však zanechala spúšť v podobe znetvorených a zohavených ľudí, ktorí sa odmietali do svojich domovov vrátiť.

FAKTY X: Ozrutná príšera na brehu mora: Čo to je?

Od útoku krvilačného zabijaka už ubehlo 14 rokov, no dodnes nikto nevie, aké zviera za útokom stálo, a kde sa tak náhle stratilo. Väčšina obyvateľov štyroch dotknutých dedín sa do svojich domovov síce vrátila, no viacerí z nich neustále žijú z strachu pred neznámou šelmou, ktorá sa sem môže kedykoľvek vrátiť. Objaví sa tu ešte niekedy tento neznámy zvierací zabijak, alebo to bola všetko len jeho „jednorazová" akcia, ktorú mohol niekto z miestnych ľudí vyprovokovať?

Autor: Recber
Foto: Public Domain


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ako ženy hľadia a posudzujú mužov.
Ženy do 20 rokov : Aký je.
Ženy do 30 rokov : Čím je.
Ženy nad 40 rokov : Kde je?

 
Virtuálny barFrench Connection French Connection
  • 4 cl brandy
  • 2 cl Amaretta
 
Hra na dnes