ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

FAKTY X: Krvavý právnik Mackenzie naháňa strach aj 300 rokov po smrti

9.8.2017 | Spektrum

Edinburgh v Škótsku má cintorín, z ktorého ide hrôza. Presnejšie z hrobu Sira Georga Mackenzieho.

Sir Mackenzie bol spisovateľ, ale hlavne advokát Charlesa II., zodpovedný za prenasledovanie skupiny presbyteriánov v 17. storočí. Na krku mal tisícky obetí, ktoré zomreli vo väzení nehumánnym týraním a vyslúžil si za to nelichotivú prezývku krvavý Mackenzie.

Po jeho smrti v roku 1691, Sira Mackenzieho pochovali do hrobky na cintoríne Greyfriars Kirkyard, iba pár metrov od hrobov jeho obetí, ale niekoľko storočí sa nič zvláštne nedialo. Ale v roku 1999 začali ľudia, ktorí navštívili cintorín, udávať, že videli Mackenzieho mŕtvolu. Údajne mal na tele niekoľko popálenín a rán.

FAKTY X: Lochnesská príšera nie je jediná záhada Škótska

Približne 450 ľudí tvrdí, že sa stalo svedkom zjavenia Mackenzieho, pričom viac, než sto ľudí od strachu odpadlo, keď zbadali strašidlo. Hrob už síce zaplombovali, ale desivé zjavenia neprestali.

Podľa Richarda Felixa, ktorý sa zaoberá paranormálnymi úkazmi vo Veľkej Británii, ide o jeden z najpresvedčivejších dôkazov existencie nadprirodzených javov.

FAKTY X: Záhadné zmiznutie diplomata: Stál za jeho únosom Napoleon?

V roku 2000 sa exorcista snažil vyhnať diabla, ale ušiel z cintorína, lebo nezvládol tak silnú koncentráciu zlých síl. O pár týždňov našli exorcistu mŕtveho, zomrel na náhly srdcový infarkt, bola to len zhoda okolností?

Za 18 rokov, odkedy sa zjavenia začali, sa nepodarilo zistiť, čo sa na cintoríne vlastne deje. Ide len o výplody fantázie vystrašených ľudí, alebo tam naozaj krvavý Mackenzie vstáva zo záhrobia?

Autor: Theo
Foto: Public Domain


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes