ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

FAKTY X: Duchovia v Čiernom lese

31.7.2012 | Spektrum

V americkom štáte Colorado v regióne Black Forest, teda Čierny les sa nachádza ďalšia z amerických záhad, s ktorou si odborníci ani senzibili nevedia rady. V jednom dome, ktorý si v roku 1991 prenajali manželia Leeoví totiž straší, no ani tak nechcú svoj vysnívaný dom opustiť. Stále hľadajú vysvetlenie toho, čo sa u nich v dome deje. Našli ho?

Kto v dome straší?
Dom, ktorý sa nachádza v Black Forest si manželia Steve a Beth Leeoví prenajali v roku 1991, kde chceli aj so svojimi dvoma synmi nájsť svoj šťastný domov. Predchádzajúci nájomník im však zabudol povedať, že v dome dosť straší. Prvé strašidlá v dome videli ich dvaja synovia, keď rodičom povedali, že v ich izbe sa objavujú zvláštne svetlá, a pohybujú sa tam tmavé tiene.

Rodičia im samozrejme veľmi neverili, no o nejaký čas aj oni zistili, že s ich domom nie je niečo v poriadku. V dome sa začal ozývať hluk, zjavovali sa rôzne nevysvetliteľné svetlá, a dokonca sa domom šíril aj neznesiteľný zápach. Podobné udalosti sa začali odohrávať každý deň, a otec rodiny si myslel, že ich chce niekto z domu vyštvať. 

Rodina s tým však začala bojovať. Steve Lee si preto kúpil alarm, ktorý mal jeho rodinu pred niečím  neznámym ochrániť. Počas prvých mesiacov sa však alarm spustil vyše šesťdesiatkrát, a polícia k nim už preto prestala neskôr chodiť, keďže ohľadom narušenia súkromia nikdy nič a nikoho nenašla. Polícia sa tak na nich „vykašľala“, a preto rodina hľadala pomoc inde.

Vojna s paranormálnymi javmi
Leeovým nepomohli ani súkromní detektívi, dokonca ani žiadne bezpečnostné opatrenia. Na videozáznamoch a fotkách si však Steve všimol okrem záhadných svetiel aj akési postavy zahalené v akomsi opare, z čoho boli manželia šokovaní. Napokon sa v roku 1995 rozhodli tieto videozáznamy a fotky poslať do televízneho programu o paranormálnych javoch Sightings, kde dúfali, že im niekto dokáže vysvetliť alebo pomôcť, čo sa v ich dome deje.

Odborník na špeciálne efekty Edson Williams došiel k záveru, že snímky a zábery, ktoré manželia Leeovi poslali, sú bezpochyby pravé. Aj preto sa na miesto činu vydal filmový štáb, ktorý chcel záhadu vyriešiť. Spolu s filmovým štábom do Black Forest prišla aj známa senzibilka Echo Bodinová, ktorá sa lovu duchov venuje od roku 1979. Bodinová zistí, že v dome sa údajne nachádza až 20 stratených duší, a ich najväčšia koncentrácia je v spálni. Filmový štáb to napokon celkom vzdáva, keď sa u ich členov vyskytli nevysvetliteľné ťažkosti, a veľa z nich dostalo skutočný strach.

Manželia preto do domu zavolali ďalších bádateľov, ktorí sa zaoberali paranormálnymi javmi. Medzi nimi bol aj šaman z kmeňa Hopi, ktorého rezervácia sa nachádzala neďaleko. Práve šaman prišiel so šokujúcim vysvetlením, ktoré neskôr potvrdili viacerí psychotronici. Šaman povedal, že dom manželov sa nachádza na mieste, kde dochádza k fyzikálnym anomáliám – elektromagnetickým, gravitačným aj časovým. Práve toto miesto malo byť podľa neho jedným z mnohých na našej planéte, ktoré umožňuje priechod medzi dvoma svetmi. Za akýsi hlavný portál šaman označil manželskú spálňu. Možno aj preto najviac fotografií pochádza zo spálne, kde sa podarilo zachytiť akúsi ženu s malou dievčinou, muža v odeve z 18. storočia, či tajomného psa.

Na duchov neverím!
Otec rodiny Steve, síce nezavrhol myšlienku o duchoch, ktorí sa v dome údajne nachádzajú, no stále sa snažil prísť na prozaickejšie vysvetlenie. A možno aj preto išiel do naozaj svojrázneho vysvetlenia. Steve sa totiž domnieval, že jeho rodina sa stala súčasťou akéhosi vládneho tajného experimentu.

Podľa neho niekto vonku ovládal elektrinu v ich dome, a zámerne vypínal a zhasínal svetlá, či vytváral nejaké špeciálne svetelné a tieňové efekty. A ten zápach, ktorý sa v dome vyskytol, vraj mal podľa neho vyvolávať halucinácie. Tomuto vysvetleniu však málokto verí.

Jeden z odborníkov na elektromagnetizmus Bill Gibbens však rázne odmietol, že by paranormálne javy zámerne robili manželia, ako si to mnohí ľudia mysleli. Podľa Gibbensa sa zdroj zvláštnej sily ukrýva pod domom manželov, a preto chce toto miesto preskúmať pomocou hĺbkového sonaru. O výsledkoch zatiaľ nie sú známe informácie. V dome bolo zatiaľ zhotovených asi 400 videonahrávok, urobených viac ako 3000 fotografií, no na nič sa neprišlo.

Veľa ľudí sa preto pýta prečo sa manželia Leeoví z domu neodsťahujú preč, keď tam tak hrozne straší. Manželia však svorne tvrdia, že dom neopustia, práve naopak, chcú prísť na to, kto sa s ich domom tak zahráva, a konečne rozriešiť záhadu, ktorá ich obmedzuje v živote. Podľa ich slov, by už radi žili v pokojnom dome, po ktorom tak všetci túžili.

Autor: Recber

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes