ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

FAKTY X: Dokáže zázračná voda z Tlacote el Bajo vyliečiť všetky choroby?

24.3.2017 | Spektrum

Mestečko Tlacote el Bajo nachádzajúce sa v mexickom štáte Querétaro sa po celom svete preslávilo zázračnou vodou z miestneho prameňa, ktorá vraj dokáže vyliečiť akúkoľvek chorobu. K zázračnému prameňu chodia nielen Mexičania, ale aj ľudia z celého sveta, slávne osobnosti nevynímajúc. Čo je na tejto vode také zázračné a skutočne dokáže vyliečiť každú chorobu?

Skutočný prameň života?

O mestečku Tlacote el Bajo, ktoré sa nachádza približne 270 kilometrov severozápadne od mexického hlavného mesta Mexiko, by sa svet asi nikdy nedozvedel, nebyť jednej náhody v roku 1988. Majiteľ miestnej farmy Senor Jesus Chahin sa o zázračnej vode, ktorá pramení na jeho pozemku dozvedel vďaka svojmu zranenému psovi, s ktorým sa vracal domov.

FOTO: Zistite, kde nájdete najmodrejšiu vodu na svete

Keď prechádzali popri prameni, pes nečakane do vody skočil, vykúpal sa v nej, a aj sa z nej napil. Po pár dňoch bol Chahinov pes zázračne uzdravený, aj keď mal zranenia, ktoré si vyžadovali niekoľkotýždňovú liečbu. Farmár bol preto presvedčený, že za týmto zázračným vyliečením psa bola zrejme voda, v ktorej sa jeho pes vykúpal.

Účinky tejto vody preto vyskúšal aj na sebe a svojej manželke, a keď obaja zistili, že táto voda mala na nich mimoriadne regeneračné účinky, Jesus Chahin sa rozhodol tento prameň sprístupniť aj ďalším ľuďom z mestečka. Pri prameni preto vybudoval nádrž na kúpanie a miestnym obyvateľom povedal o zázračných účinkoch vody, ktorá tu pramení. Ľudia boli samozrejme zo začiatku skeptickí a údajnú zázračnú vodu vyskúšali len niektorí.

Ľudí však začalo postupne pribúdať, pretože sa skutočne potvrdzovalo, že tí ľudia, ktorí mali nejaké dlhodobejšie choroby sa akoby zázrakom z nich vyliečili. Keď však k prameňu začali prichádzať stovky ľudí, farmár Chahin musel nejako zabezpečiť, aby voda bola čistá pre každého, keďže niektorí ľudia sa v nej kúpali, iní z nej pili.

Preto s pomocou miestneho kňaza požiadal o podporu mexickú vládu, ktorú žiadal o filtre a čerpadlo. Pomoc mu síce bola prisľúbená, ale pod podmienkou, že sa vode preukážu skutočné liečivé účinky a podarí sa mu vďaka nej vyliečiť vojakov z neďalekej nemocnice.

Vyliečených ľudí pribúda
Senor Jesus Chahin sa teda so svojou vodou pokúšal vyliečiť vojakov z blízkej nemocnice, čo sa mu po pár týždňoch aj podarilo. O zázraku, kedy sa vďaka tejto vode vyliečilo v nemocnici až 600 vojakov, sa už v roku 1991 začalo hovoriť na celom svete.

Zázračný prameň na farme Jesusa Chahina začalo denne navštevovať od 5 až po 10-tisíc ľudí z celého sveta, nevynímajúc známe svetové osobnosti. Tlacote el Bajo navštívil napríklad aj jeden z najslávnejších basketbalistov Američan Earvin Magic Johnson, ktorý v novembri roku 1991 šokoval svet priznaním, že mal pozitívny test na HIV.

Jemu síce zázračná voda z Tlacote el Bajo nepomohla k vyliečeniu choroby AIDS, ale uvádza sa, že až 80 percent prichádzajúcich ľudí si pravidelným pitím tejto vody dokázalo vyliečiť svoje choroby - od rôznych ekzémov, epilepsií, cez reumu, zažívacie problémy až po cukrovku a rakovinu.

Voda z prameňa bola podľa dostupných informácií pre všetkých ľudí zadarmo. Množstvo ľudí však určitou sumou farmárovi Chahinovi aj tak dobrovoľne prispievalo. Do roku 2001 sa malo vďaka tejto vode údajne vyliečiť až 3 milióny ľudí, čo mali potvrdzovať lekárske správy z celého sveta.

Čo zázračná voda obsahuje?Viaceré laboratória z USA, Japonska, Ruska a ďalších európskych krajín sa snažili prísť na to, čo táto zázračná mexická voda obsahuje. Rozbory ukázali, že v tejto vode sa nachádza šesť kryštalických zložiek, ktoré sa v obyčajnej vode nevyskytujú. Voda z Tlacote el Bajo tak mala lepšiu chuť a bola čistejšia ako voda z vodovodu.

Podľa niektorých vedcov by však táto voda nemala mať len kvôli týmto kryštalickým zložkám tak výnimočné vlastnosti. Tak prečo by mala byť zázračná? Viacerí skeptici si myslia, že ľudia si svoje neduhy vyliečia nie ani tak vďaka tejto vode, ale vďaka svojej psychike. Keď totiž taká veľká masa ľudí verí tomu, že sa pomocou tejto vody dokáže uzdraviť, môže dôjsť k výraznému zlepšeniu zdravotného stavu.

Je teda voda z Tlacote el Bajo zázračná len vďaka ľuďom, ktorí veria, že sa pomocou nej dokážu vyliečiť alebo je samotná voda niečím výnimočná? Na túto otázku je dnes ťažké odpovedať, no chorí ľudia, ktorí mexický prameň navštívili, veria, že sa uzdravili len vďaka tejto zázračnej vode.

Autor: Recber


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čašník ponúka hosťovi: "Mám teľacie srdce, bravčovú pečeň, hovädzí jazyk, údené kolená, rybie prsty a volské oká..."
Hosť ho preruší: "Vaše problémy ma nezaujímajú, dal by som si guláš a pivo!"

 
Virtuálny barDomáca citrovodka Domáca citrovodka
  • 0,4 dl vodky
  • 0,2 dl citrónového sirupu
  • 1 vaječný bielok
  • ľad
 
Hra na dnes