ATLAS.SK: Štvrtok, 17.8.2017
meniny má Milica
   

FAKTY X: Celosvetová disharmónia manipuluje s ľuďmi

4.9.2014 | Spektrum

V súčasnom uponáhľanom svete si len málokto uvedomuje, že hudba, ktorú každý z nás dennodenne počúva z rádia, televízie, mobilov, či počítačov je pre ľudskú psychiku veľmi škodlivá. Takmer všetka hudba, ktorá sa nám dostáva do uší je ladená na frekvencii 440 hertzov. Takáto hudba však pôsobí na ľudský organizmus absolútne disharmonicky, čo má zlý vplyv na naše duševné aj fyzické vnemy. Kto a prečo mal záujem zmeniť dokonalú harmóniu z frekvencie 432 Hz na 440 Hz? Manipuluje niekto s ľudským vedomím dlhodobo a plánovite?

Fenomén 432 Hz
V roku 2008 holandský žurnalista Richard Huisken založil výbor, ktorý nazval - Naspäť k 432 Hz. Ľudia bežne počúvajúci hudbu, ktorá je dnes úmyselne ladená na frekvencii 440 Hz, vôbec netušia, že je pre ich organizmus absolútne disharmonická. Až do začiatku 20. storočia bolo totiž základné ladenie nastavené na 432 Hz, a to len vďaka hudobným géniom ako bol Giuseppe Verdi a Wolfgang Amadeus Mozart. Práve oni trvali na tom, že takto naladená hudba sa do ľudí dokonale vstrebe, a nepreletí nimi ako tomu je pri 440 Hz. Môže mať tých zanedbateľných 8 Hz taký výrazný vplyv na ľudské vedomie a psychiku?

Odborníci sa zhodujú v tom, že tento rozdiel je obrovský, pretože kmitočet 432 Hz vibruje na princípe prirodzených harmonických vĺn a spája vlastnosti svetla, času, priestoru, hmoty, gravitácie a magnetizmu so všetkým živým, a tak pozitívne pôsobí na naše celé vedomie a našu DNA. Ladenie na 432 Hz bolo používané už v starovekých kultúrach, a všetky klasické hudobné nástroje boli naladené na túto frekvenciu, medzi nimi samozrejme nechýbali ani najznámejšie husle stradivárky. Kmitočet 432 Hz je známy aj ako - Verdiho A, a hudba ladená na túto frekvenciu má dokázateľne liečivú energiu. Známy rakúsky filozof a mystik, zakladateľ antropozofie Rudolf Steiner už v 19. storočí varoval pred ladením hudby do negatívnej frekvencie 440 Hz. Práve táto frekvencia môže podľa neho v ľuďoch vyvolať chamtivosť alebo negatívne sociálne správanie. A v súčasnosti sa nám to len potvrdzuje.

Steiner nazval ladenie na 432 Hz „Kristovým vedomím stúpajúcej energie a tónom slnečnej energie archanjela Michaela v kolektívnom uvedomení." Hudba ladená na 432 Hz je tak podľa Steinera (a nielen podľa neho) čistejšia, jasnejšia, pre ľudské uši ľahšia a úplne prirodzená, čo sa nedá povedať o hudbe ladenej na 440 Hz. Frekvencia 432 Hz je spájaná s Fibonacciho postupnosťou, keďže práve táto frekvencia je základným kmitočtom Fibonacciho hudobnej škály. Hudba naladená na 440 Hz sa vôbec nespája s naším vedomím, a takáto hudba v nás nezanechá žiadne vnútorné spojenie. Hudba vo frekvencii 432 Hz je naopak veľmi plná, a takmer všetci ľudia ihneď pocítia rozdiel, keďže harmonizuje nielen s fyzickými, ale aj duševnými vnemami.

Manipulačné účinky hudbou
Ak je teda kmitočet 440 Hz pre ľudí škodlivý, a negatívne ovplyvňuje celé ľudské telo vrátane psychiky, prečo mal niekto veľký záujem na tom, aby sa medzi ľudí dostala takto ladená hudba, ktorá spôsobuje celkovú disharmóniu? Prečo je väčšina hudobníkov naladená na „štandardnú" frekvenciu 440 Hz, keď je to pre ľudský organizmus neprirodzené? Všetko sa to začalo v roku 1910, keď slávny klarinetista John Calhoun Deagan presvedčil Americkú federáciu hudobníkov, aby upravila štandardné ladenie na 440 Hz. Viacerí vtedy nechápali prečo to je potrebné, no o pár rokov neskôr sa ukázal Deaganov dôvod, keď práve pri 440 Hz zložil vojnovú znelku, ktorá bola použitá v rámci propagandy počas celej druhej svetovej vojny. Za celým masovým preladením o 8 hertzov stála Rockefellerova nadácia, ktorá to všetko financovala.

Toto do neba volajúce preladenie potom prijala aj americká armáda, keď sa do vojnových lietadiel zabudovávali takto ladené reproduktory, ktoré presadil audioinžinier Harold Burris-Meyer z Technologickej univerzity v New Jersey. A aký to malo vlastne účinok? Vysvetlil to profesor James Tobias z Kalifornskej univerzity - takto šíriace sa vlny mohli zasiahnuť nepriateľov už zo vzduchu a spôsobiť im psychoemočné výkyvy až hystériu. O frekvencii 440 Hz dobre vedel aj ríšsky minister nacistickej propagandy Joseph Goebbels, ktorý toto ladenie v Nemecku tiež presadil, keďže objavil jeho zázračné manipulačné účinky. A všetko potom úspešne dokončila britská kráľovská rodina, ktorá v roku 1953 spolu s Medzinárodnou organizáciou pre normalizáciu zaviedla štandardné ladenie na 440 Hz, ktoré zostalo až dodnes nezmenené napriek tomu, že proti zavedeniu tejto frekvencii sa postavilo veľa hudobníkov, a doteraz nepomohli žiadne petície, aby sa všetko vrátilo k frekvencii 432 Hz.

Čo teda s tým? Dokiaľ nebude väčšina ľudí na svete trvať na tom, aby sa hudba dostala do prirodzenej a zdravej frekvencie 432 Hz, môžete sa škodlivej frekvencii 440 Hz zatiaľ zbaviť tak, že si stiahnete napríklad program Audacity, ktorý preladí akúkoľvek skladbu do prirodzenej frekvencii 432 Hz. Väčšina ľudí sa zhodla na tom, že 432-hertzová hudba pôsobí už na prvé počutie omnoho príjemnejšie ako 440-hertzová nanútená hudba, ktorá nami len preletí a nič v nás nezanechá. Už dnes môžete nájsť na internete množstvo skladieb, ktoré sú upravené na 432 Hz. Vyskúšajte, a mali by ste aj vy pocítiť ten rozdiel, oproti tomu, čo ste počúvali doteraz. Dokedy bude takto niekto s nami stále manipulovať?

Autor: Recber

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barKáva Fiery Káva Fiery
  • 6 klinčekov
  • pol tyčinky škorice
  • citrónová a pomarančová kôra
  • 1dl rumu
  • 1dl koňaku
  • kryštálový cukor
  • 4dl horúcej čiernej kávy
 
Hra na dnes