ATLAS.SK: Sobota, 19.8.2017
meniny má Lýdia
   

FAKTY X: Bizarné objekty na oblohe – nevysvetliteľný mexický fenomén

19.4.2017 | Spektrum

Od deväťdesiatych rokov minulého storočia sa začali nad Mexikom zjavovať tajomné objekty, o ktorých ešte ani dnes nikto nevie povedať čo sú vlastne zač. Nad celým Mexikom ľudia na oblohe už niekoľko rokov pozorujú rôzne hadovité útvary, ktoré sa na oblohe doslova množia vypúšťaním ďalších objektov a dokonca ohrozujú aj leteckú dopravu.

O tomto nevysvetliteľnom fenoméne hlavné svetové spravodajské agentúry ani neinformujú, a možno aj preto takýmto bizarnostiam ľudia zo západných krajín vôbec nevenujú pozornosť.

Neznáme objekty zaplavili mexickú oblohu
Prvé významnejšie hromadné pozorovanie neidentifikovateľných lietajúcich objektov zaznamenali mexické úrady presne 11. júla 1991 pri zatmení slnka nad hlavným mexickým mestom Mexikom. Jednalo sa o akési zvláštne strieborné objekty guľovitého tvaru, ktoré mali pri pohľade zblízka tvar disku s tmavým pásom dookola. Tieto objekty sa podarilo nafilmovať tisíckam ľudí, ktorí v ten deň pozorovali medializované zatmenie slnka.

FAKTY X: Putujúce svetlá: odkiaľ sú a kam putujú?

Neskôr však boli na oblohe pozorované ešte bizarnejšie objekty podobajúce sa na bielych, žltobielych a ružových hadov alebo červov, z ktorých guľaté objekty vyletúvali. Tieto objekty zaznamenali na svoje kamery a fotoaparáty tisíce ľudí po celom Mexiku počas dňa aj noci. Pri „nebeských hadoch" sa zhromažďovalo množstvo guľovitých objektov, ktoré dokonca vytvárali aj svoje formácie.

Ako by vyzeral svet, keby sme vypli všetky svetlá?

Prvé amatérske fotografie a videá pochádzajú ešte z roku 1994, no napríklad nad mexickými mestami Guadalahara, Cuernavaca, Monterrey alebo Toreon je tieto objekty vídať pravidelne aj v 21. storočí. Na amatérskom videu z roku 2004 je nad mestom Guadalahara zachytených okolo 150 takýchto objektov a nad hlavným mestom Mexikom je ich v roku 2005 napočítaných až okolo 200.

Neslušný objekt na oblohe: vidíte ho aj vy?

Nikto nevie odkiaľ tieto objekty pochádzajú, či sú súčasťou nejakých armádnych alebo vedeckých pokusov alebo súvisia s mimozemskou civilizáciou. Otázne je aj to, prečo si tieto neznáme objekty „vybrali" práve Mexiko, a tiež prečo chcú byť „videné" veľkým množstvom ľudí? Objavujú sa totiž napríklad pri vojenských prehliadkach, rôznych slávnostiach alebo počas osláv Nového roka.

Veľký rozruch vyvolali napríklad pozorovania Mexičanov 1. januára 1993, kedy nad hlavným mestom Mexikom videli na oblohe tisíce ľudí rôzne podivné objekty, ktoré samozrejme nesúviseli s oslavami Nového roka, takže ohňostroje boli vylúčené. Neznáme objekty boli pozorované aj mexickou armádou, ktorá k nim vyslala aj vojenské stíhačky. Ďalšie neidentifikovateľné lietajúce objekty boli neskôr pozorované i nad inými mestami po celom Mexiku.

O celom novoročnom incidente informovali mexické médiá, kedy fotografie a videá obleteli celý svet. Mexická vláda ani armáda sa však k týmto pozorovaniam nijako nevyjadrila a neskôr to ignorovali aj veľké spravodajské agentúry.

Bola ohrozená aj letecká doprava?

Pre médiá sa v deväťdesiatych rokoch minulého storočia postupne začali vyjadrovať aj zamestnanci nielen z mexických aerolínií, ktorí mali z podivných objektov na oblohe strach. V médiách o tom zo začiatku vypovedali anonymne, pretože sa báli straty zamestnania, keďže zo strany jednotlivých aerolínií mali o tom zakázané hovoriť, no neskôr viacerí z nich svoju anonymitu odkryli.

Mnohí zamestnanci hovorili o neznámych objektoch, ktoré leteli pred alebo za lietadlami, nad nimi, pod nimi alebo vedľa nich. Aj o tom, že na palube lietadiel boli rušené elektronické zariadenia, kedy tieto objekty dokonca menili dáta v palubných počítačoch. Boli dokonca zaznamenané aj kolízie dopravných lietadiel s týmito neznámymi objektmi, kedy museli niektoré lietadlá dokonca aj núdzovo pristáť.

Viacerí svedkovia
O jednom incidente na oblohe sa napokon rozhodol v mexickej televízii priamo vypovedať dlhoročný kapitán lietadla Raymundo Cervantes Ruano, ktorému sa 28. júla 1994 stala kolízia. Keď letel z mesta Guadalahara do mesta Mexiko (Mexico City) a chystal sa na pristátie, stala sa mu zvláštna nehoda. Keď na lietadle spúšťal kolesá, pocítil veľmi silný náraz.

Okamžite vyhlásil poplach a žiadal o núdzové pristátie. Po obhliadke lietadla sa ukázalo, že jedno z hydraulických zariadení bolo niečím ostrým čiastočne prerezané. Čím, to bolo záhadou. Odpoveď na to však prišla nečakane, keď jeden z miestnych obyvateľov Victor Lopez Soarez natočil na kameru neznámy lietajúci objekt, ktorý takmer spôsobil leteckú katastrofu.

Aj letový dispečer Enrique Kolbeck , ktorý mal v osudný deň službu, potvrdil, že viacerí telefonujúci ľudia potvrdili, že blízko ich veže lieta neznámy objekt, ktorý sa pohyboval až nebezpečne blízko pri pristávacích dráhach. Oficiálne stanovisko vyšetrovateľov bolo, že lietadlo sa zrazilo s neznámym lietajúcim objektom.

Podobné incidenty sa v Mexiku opakujú neustále a viacerí svedkovia hovoria, že sa to stupňuje. Aj podľa uznávaného mexického novinára Jaimeho Maussana disponuje Mexiko najväčším a najkvalitnejším archívom fotografií a videí neidentifikovateľných lietajúcich objektov na svete.

Ako sa celý mexický fenomén bizarných „nebeských hadov" a s nimi súvisiacimi striebornými guľovitými objektmi bude vyvíjať ďalej, ukáže čas. Či však o tom budú informovať aj hlavné svetové agentúry je otázne, keďže ignorovanie tohto fenoménu z ich strany je viac ako zjavné, a preto aj mnohí ľudia pochybujú či sa nejaké nebeské divadlo nad Mexikom vôbec odohráva.

Autor: Recber


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Video k téme
Poznáte sexuálne úchylky?
Otestovalo sa 24282 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Počúvajte, pán Kapusta" hovorí riaditeľ zamestnancovi, "nikdy by som si vás nedovolil budiť, keby to nebolo dôležité, ale ste prepustený!"

 
Virtuálny barMojito Grapefruitové Mojito Grapefruitové
  • 4 cl bieleho rumu
  • 1/8 ks grapefruitu
  • 7-10 mätových lístkov
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 1/2 limetky
  • sóda
 
Hra na dnes