Warning: DOMDocument::xinclude(): I/O warning : failed to load external entity "/storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/data/articles/annotations/890789.xml" in /storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/src/engine/classes.php5 on line 659

Warning: DOMDocument::xinclude(): could not load /storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/data/articles/annotations/890789.xml, and no fallback was found in /storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/src/engine/classes.php5 on line 659

Warning: DOMDocument::xinclude(): I/O warning : failed to load external entity "/storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/data/articles/annotations/890897.xml" in /storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/src/engine/classes.php5 on line 659

Warning: DOMDocument::xinclude(): could not load /storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/data/articles/annotations/890897.xml, and no fallback was found in /storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/src/engine/classes.php5 on line 659
FAKTY X: Archeologické nálezy, ktoré nemali existovať | Magazín.sk
 

ATLAS.SK: Štvrtok, 17.8.2017
meniny má Milica
   

FAKTY X: Archeologické nálezy, ktoré nemali existovať

19.7.2012 | Spektrum

História ľudstva sa podľa niektorých nespochybniteľných archeologických artefaktov starých milióny rokov údajne písala inak, ako sa nám snažia nahovoriť archeológovia a historici. Dejiny kováčstva nemajú byť staršie než 5000 rokov, to však vyvracajú šokujúce predmety, ktoré sa našli v uhlí a horninách starých niekoľko stoviek miliónov rokov. Kto nás teda klame?

Fosílne texaské kladivo
V júni roku 1934 našli manželia Max a Emma Hahnoví, počas obyčajného výletu v blízkosti mestečka London v americkom štáte Texas, podivuhodný artefakt, ktorý zamotal hlavy všetkým historikom a archeológom. Fosílne kladivo sa tak dostalo na zoznam najpodivnejších nálezov ľudských dejín, a to z viacerých dôvodov.

Manželia Hahnoví počas turistickej vychádzky zbadali kus dreva, ktorý trčal z pevnej pieskovcovej skaly. Podarilo sa im uvoľniť tento kameň, ktorý si so sebou zobrali domov. Trinásť rokov sa s týmto záhadným nálezom nehýbalo, až v roku 1947 rozbil George Hahn, syn spomínaných manželov,  horninu, kedy objavil železné kladivo na drevenej násade. Ani to by ešte nebolo také zvláštne, tajomným sa to stalo až v roku 1989, kedy metalurgovia z Batelle Memorial Laboratory v americkom Columbuse urobili analýzu kovovej časti kladiva. Zistili, že tú tvorí 96,6% čistého železa, 2,6 % chlóru a menej než 1% síry. Ide teda o takmer čisté a nehrdzavejúce železo, ktoré by v dnešnej dobe nebolo také jednoduché vyrobiť.

Röntgenové snímky a magnetické testy potvrdili, že v materiály nie sú viditeľné žiadne nepravidelnosti. Navyše vek pieskovca, v ktorom sa kladivo nachádzalo, odhadli geológovia na 140 až 400 miliónov rokov! Kto teda mohol niekedy v druhohorách vyrobiť kladivo z takmer čistého železa, keď o našich predkoch ešte nikto ani nechyroval?

Samozrejme s takýmito argumentmi nesúhlasili skeptici, ktorí tvrdia, že kladivo niekomu vypadlo v 19. storočí, počas ťažby pieskovca, a behom jedného storočia sa okolo kladiva vytvorili usadeniny. Podľa odborníkov to však nie je možné, a u žiadneho nálezu nikdy nebolo zistené také rýchle skamenenie.

Fosílny klinec a skrutka
Neobvyklý nález tiež objavili robotníci v roku 1844 v kameňolome pri škótskom mestečku Dundee. V íle totiž našli asi 60 centimetrov vysoký blok kameňa, z ktorého po rozbití vypadol hrdzavý železný klinec. Problém bol v tom, že geológovia odhadli vek tohto kameňa asi na 60 miliónov rokov, kedy ľudia ešte neexistovali.

Doslova šokujúci nález objavili geológovia na úpätí čínskej hory Mazong na rozhraní čínskych provincií Ganzu a Chi-jang, kde zo skaly vyčnievala oceľová skrutka. Samozrejme vek skaly odhadli geológovia na desiatky miliónov rokov. Oceľovú skrutku nakoniec preskúmali aj čínski experti z Úradu pre výskum farebných kovov a z Úradu pre nerastné suroviny, a napriek tomu túto záhadu nevedeli vysvetliť. Vedci sa zmohli len na strohý záver, že nie je možné poskytnúť jasné vedecké vysvetlenie.

Železná miska z Oklahomy
V roku 1912 objavil kurič Frank Kennard, ktorý pracoval pre mestskú oklahomskú elektráreň v meste Thomas v čiernom uhlí železnú misku. Pri práci, kedy hádzal uhlie do veľkého kotla, si všimol neobvykle veľkú horninu, ktorá by veľmi zle horela. Pokúsil sa ju preto rozbiť, no na jeho aj kolegove veľké prekvapenie z horniny vypadla železná miska, ktorá v hornine zanechala svoj odtlačok. Kennard napokon zistil, že uhlie pochádzalo z bane pri americkom mestečku Wilburton v štáte Oklahoma.

Neskôr americký geológ Robert Fay potvrdil, že čierne uhlie z tejto lokality je staré okolo 310 miliónov rokov! Kto teda dokázal niekedy v prvohorách vyrobiť železnú misku? Človek to určite nebol, riešením preto zostáva len to, že miska niekomu vypadla do prastarých močiarov, kde sa v dávnej minulosti vytváralo čierne uhlie. Mohol sa teda niekedy v dávnych dobách po Zemi pohybovať predchodca Homo sapiens alebo nejaká iná inteligentná bytosť?

Podobných nálezov sa po celom svete našlo neskutočné množstvo, problém je však v tom, že len málokto sa o takýchto artefaktoch, ktoré nijako nezapadajú do zaužívanej histórie človeka, dozvie, pretože sa nachádzajú v depozitároch múzeí, kde sa nenápadne strácajú alebo zapadajú prachom. Veď ktorému historikovi by sa v dnešnej dobe chcela meniť zaužívaná Darwinova evolučná teória, keď je jednoduchšie takéto nálezy odvrhnúť, prípadne ich vyhlásiť za falzifikáty? Zakázaná archeológia sa tak len veľmi pomaly dostáva medzi obyčajných ľudí, ktorí si možno urobia iný úsudok ako hlavy študované...

Autor: Recber


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Vyznáte sa vo svete rozprávok?
Otestovalo sa 46012 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barKáva Fiery Káva Fiery
  • 6 klinčekov
  • pol tyčinky škorice
  • citrónová a pomarančová kôra
  • 1dl rumu
  • 1dl koňaku
  • kryštálový cukor
  • 4dl horúcej čiernej kávy
 
Hra na dnes