Warning: DOMDocument::xinclude(): I/O warning : failed to load external entity "/storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/data/articles/annotations/890789.xml" in /storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/src/engine/classes.php5 on line 659

Warning: DOMDocument::xinclude(): could not load /storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/data/articles/annotations/890789.xml, and no fallback was found in /storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/src/engine/classes.php5 on line 659

Warning: DOMDocument::xinclude(): I/O warning : failed to load external entity "/storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/data/articles/annotations/890897.xml" in /storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/src/engine/classes.php5 on line 659

Warning: DOMDocument::xinclude(): could not load /storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/data/articles/annotations/890897.xml, and no fallback was found in /storage/www/vhosts/frontend/magazin2016-web/src/engine/classes.php5 on line 659
Existuje utajený spolok magnátov? | Magazín.sk
 

ATLAS.SK: Štvrtok, 17.8.2017
meniny má Milica
   

Existuje utajený spolok magnátov?

14.8.2012 | Spektrum

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, kto vlastne určuje cenu ropy, prečo vznikla Európska únia a euro? Kto vlastne riadi Európu, a kto vládne finančným trhom? Na tieto otázky by možno vedel odpovedať utajený klub magnátov s názvom Bilderberg. Môžu vyvolení ľudia naozaj ovládať svet, ako to tvrdia niektoré konšpiračné teórie?

Vznik skupiny Bilderberg
Všetko sa to začalo v roku 1954, keď holandská kráľovská rodina a rodina Rockefellerovcov pozvala na vôbec prvé stretnutie najmocnejších mužov sveta. Schôdzka sa odohrala počas májového víkendu v luxusnom hoteli Bilderberg, a práve podľa tohto hotelu si účastníci stretnutia dali názov - Klub Bilderberg. A o čom sa vlastne 130 svetových magnátov na prvom stretnutí bavilo?

Celý víkend sa údajne diskutovalo o tom, ako bude vyzerať svet v nasledujúcich rokoch. Všetkých prítomných toto stretnutie napokon tak nadchlo, že sa dohodli takéto schôdzky mocných organizovať každý rok. A tak sa aj stalo. Už o rok neskôr sa skupina stretla v luxusnom komplexe Sonnenbichl v alpskom lyžiarskom stredisku Garmisch-Partenkirchen, kde sa svetoví magnáti dohodli na zjednotení Európy! Všetko toto však vyšlo najavo až v roku 2003, kedy sa reportérom BBC podarilo vypátrať, že Klub Bilderbeg sa okrem zjednotenia Európy dohodol aj na zavedení spoločnej európskej meny. Pre zástancov konšpiračných teórií je práve toto dôkaz, že členovia Klubu Bilderberg svojimi rozhodnutiami už dlhodobo riadia celý svet.

Dôkazov totiž pribudlo podstatne viac. Na zozname Klubu Bilderberg nájdete svetových politikov, vrcholových predstaviteľov finančných inštitúcií a veľkých korporácií. Asi ste ani netušili, že členmi Klubu je predseda Medzinárodného menového fondu, Svetovej banky, Federálneho rezervného systému, vedúci predstavitelia takých korporácií ako Coca Cola, Microsoft, British Petroleum, American Express, ale aj riaditelia CIA a FBI, či generálni tajomníci NATO! Je to vôbec možné?

Zdroj: shutterstock.com
Ekonomická kríza bola, a je riadená
O hospodárskej kríze, ktorá naplno prepukla v roku 2008 a jej následky sú viditeľné ešte aj dnes, hovoril Klub Bilderberg ešte v roku 2006, kedy správne odhadol hypotekárnu krízu a finančný krach na rok 2008. Bilderberg totiž povolil strmé stúpanie amerického trhu s nehnuteľnosťami, a presne určil, kedy táto bublina má prasknúť. To sa aj stalo, a tým sa odštartovala najväčšia kríza za posledné storočie. Tieto informácie priniesol kanadský investigatívny novinár Daniel Estulin, ktorý sa „Bilderbergovcami“ zaoberá už 20 rokov. A to nie je všetko.

V roku  2009 keď sa magnáti stretli v aténskom hoteli Nafsika Astir Palace, Estulin zo svojich zdrojov zistil, že Klub bol rozdelený na dve názorové krídla. Prvá skupina zastávala myšlienku dlhej a pomalej depresie (teda fázu hospodárskeho cyklu, ktorá je charakterizovaná znížením produkcie), ktorá uvrhne svet k desiatkam rokov dlhej stagnácie, úpadku a chudoby, druhá skupina zase presadzovalo kratšiu depresiu, ktorá otvorí cestu k novému udržateľnému ekonomickému svetovému poriadku.

Riadi Klub Bilderberg celý svet?
Odtajnené dokumenty, s ktorými prišla britská televízia BBC, to len potvrdzujú. Z dokumentov je jasné, že Európska únia je vlastne duchovným dieťaťom Bilderbergu, a tento Klub stál aj za vytvorením jednotnej meny euro začiatkom 90. rokov minulého storočia. Klub Bilderberg má však údajne omnoho väčšiu moc, ktorá presahuje hranice všetkých štátov sveta. Keď chceli generáli amerického prezidenta Georgea Busha v prvej polovici roku 2002 zahájiť útok na Irak v lete, práve „Bilderbergovci“ boli proti. Klub si totiž presadil to, že invázia do Iraku prebehne až o rok neskôr, presnejšie v marci 2003. Dôvodom mala byť cena ropy!

Podľa konšpiračných teórií je úplne zbytočná volebná účasť v akýchkoľvek voľbách, teda aj u nás, pretože všetky zásadné otázky dnešného sveta riadi práve Klub Bilderberg. Šokujúce zistenia priniesol kanadský novinár Estulin, ktorý zistil, že Bill Clinton aj Tony Blair boli dlho predtým ako sa stali vládcami svojich krajín, v Klube Bilderberg dlhodobo pripravovaní na prevzatie moci. Bill Clinton sa americkým prezidentom nestál vôbec náhodou, to už bolo dopredu dané. To isté platilo pre Tonyho Blaira, ktorý sa stal britským premiérom.

Tiež si ešte myslíte, že cenu ropy riadia arabskí šejkovia, ruskí ropní, či americkí magnáti? Mýlite sa, aj cenu ropy má podľa jasných dôkazov, ktoré predložil Estulin riadiť Klub Bilderberg. Sám Henry Kissinger, ktorý patrí k riadiacemu výboru Klubu Bilderberg prezradil v roku 2005 svojím spolupracovníkom, že elita sa dohodla zaistiť, aby sa cena ropy v priebehu dvoch rokov zdvojnásobila. A práve to sa aj stalo, keď sa barel ropy dostal až na hranicu 150 dolárov. No aj Klub Bilderberg sa takejto ceny zľakol, preto stačilo vydať príkazy na správnych miestach, a v druhej polovici roku 2008 sa dal barel ropy kúpiť pod 50 dolárov.

A ešte taká perlička na záver. Klub Bilderberg sa nesnaží spojiť len celú Európu, ale celý svet. Duchovný otec eura a nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Robert Mundell, totiž pre „Bilderbergovcov“ vytvára koncept celosvetovej meny, ktorej pracovný názov je intor!
Postupom času takto neustále presakujú správy o tom, aký má Klub Bilderberg vplyv na chod sveta, no mnohí významní politici si pred tým zakrývajú oči, a poukazujú na jasnú konšpiráciu. A čo médiá?

Tie obyčajným ľuďom každý deň servírujú takmer bezvýznamné správy, ktoré sa zakladajú na pravde len z malej časti. Všetko podstatné ostáva pred obyčajnými ľuďmi utajené. Je vôbec možné, aby nejaký tajný spolok magnátov, o ktorom sa už vie tak veľa, riadil celý svet? Skutočne sa to dá považovať len za konšpiráciu, alebo to je šokujúca pravda?

Autor: Recber

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Poznáte sexuálne úchylky?
Otestovalo sa 24279 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Mladý muž príde do pekárne a pýta sa:
"Slečna, koľko u vás stojí biely chlieb?"
"Určite nie viac ako týždeň."

 
Virtuálny barKáva Fiery Káva Fiery
  • 6 klinčekov
  • pol tyčinky škorice
  • citrónová a pomarančová kôra
  • 1dl rumu
  • 1dl koňaku
  • kryštálový cukor
  • 4dl horúcej čiernej kávy
 
Hra na dnes