ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Existencia ďalšej DIABLOVEJ DIERY potvrdená!

2.8.2012 | Spektrum

Pred týždňom sme písali o tajuplnej Diablovej diere, ktorú objavil farmár Mel Waters na svojom pozemku v štáte Washington. Nebola to však jediná takáto diera, ďalšia sa má údajne nachádzať v americkom štáte Nevada, o ktorej farmára informoval miestny obyvateľ. Čo v nej objavil?

Diablova diera v Nevade
Mel Waters sa o prvej tajomnej diere zmienil v programe známeho amerického lovca záhad Arta Bella. Takmer ihneď po odvysielaní do redakcie zavolal muž, ktorý chcel hovoriť len s Melom Watersom.  A práve Watersovi tento muž prezradil, že v štáte Nevada vraj existuje ešte jedna Diablova diera, ktorá má podobné vlastnosti ako tá na jeho pozemku. Muž Watersovi povedal polohu tej diery, a zároveň ho požiadal, či by ju tiež nemohol preskúmať. Zo začiatku sa Watersovi do toho veľmi nechcelo, pretože si myslel, že to  s ním manipuluje tajná služba, no napokon sa k nevadskej diere vybral.

A skutočne na udanej polohe našiel podobnú dieru, ako mal on na svojom pozemku, s priemerom asi troch metrov. Rozdiel bol však v tom, že okraj tejto diery obopínala kovová obruč do výšky asi 60 centimetrov. Skôr ako sa odhodlal preskúmať aj túto dieru, oslovil miestnu komunitu Baskov, ktorí sa tu už dve storočia živia pasením oviec.

Melovi Baskovia povedali, že táto diera tam je už veľmi dlho, bola tam ešte v čase keď sem prišli ich predkovia z Európy, čo bolo okolo roku 1800. Diera teda musí byť staršia ako dvesto rokov. Baskovia ju vždy využívali ako odpadovú jamu, keďže podľa nich nemá dno. Vhadzovali tam totiž aj ťažké predmety, no nikdy nepočuli zvuk pri dopade. Navyše Melovi Baskovia povedali, že  zime je v okolí jamy trvale zvýšená teplota, a aj v tých najsilnejších mrazoch sa v okolí diery sneh nikdy neudrží. Počas leta však z diery občas vychádza akési čierne svetlo, ktoré po chvíli zmizne. Baskovia mu však nevedeli povedať, čo to môže byť.

Čo ukrýva?
Mel Waters sa po získaní informácií o tejto tajomnej diere vrátil na miesto, kde sa nachádzala, aby ju dôkladne preskúmal. Chcel ju najprv zmerať, a preto malé vedierko naplnil ľadom, ktoré spustil asi do hĺbky 1500 metrov, na dno však nenarazil. Keďže dlhšie lanko už nemal, vedierko vytiahol naspäť. K jeho veľkému prekvapeniu, sa ľad ani v takej hĺbke neroztopil. Zistil však inú veľmi záhadnú vec. Ľad síce stále vyzeral ako ľad, no na dotyk pôsobil dojmom plastu. Informoval o tom aj kmeň Baskov, ktorí mu povedali, že podobný pokus už tiež robili. Navyše náhodne zistili, že takáto hmota horí lepšie ako to najkvalitnejšie uhlie.

Waters preto vyskúšal ďalší pokus. Od Baskov si kúpil ovcu, ktorú zatvoril do drevenej debničky, a potom ju na lane spustil do diery. Ovca bola po prvých metroch pokojná, no vo väčšej hĺbke začala strašne mečať, a z ničoho nič stíchla. Navyše sa okraj diery z nejakého dôvodu rozvibroval. Mel Waters sa preto rozhodol debničku s ovcou vytiahnuť, a čakalo ho ďalšie prekvapenie. Ovca bola síce mŕtva, no nevykazovala žiadne viditeľné zranenie. Preto Waters jednému z Baskov povedal, či môže ovcu rozpitvať. Na ich veľké zdesenie, však vnútornosti po rozpitvaní, vyzerali akoby boli uvarené, navyše na mieste ovčej pečene sa nachádzal akýsi nádor.

Keď tento útvar vyrezali, zistili, že to je niečo živé, a začína sa to hýbať. Vyzeralo to, akoby to v mŕtvej ovci žilo svojim vlastným životom. Ako sa neskôr Waters priznal v programe Arta Bella, on aj Baskovia boli veľmi vystrašení, preto rozpitvanú ovcu, debničku aj nádor hodili naspäť do diery.

To však nebolo všetko, krátko na to, ako ovcu hodili do diery sa v jej okolí objavili zvláštne vtáky, ktoré ako neskôr Mel Waters povedal, nikdy v živote nevidel. Baskovia však vedeli, že tie vtáky vyleteli priamo z diery. Watersovi povedali, že zakaždým keď do jamy spadne nejaké zviera, už sa nikdy nedostane von, no takmer okamžite sa v okolí objaví nejaký podivný živočích, ktorého nikdy predtým nevideli. Vždy podľa veľkosti toho, čo do diery spadne.

Iná dimenzia?
Mel Waters po tomto šokujúcom zistení usúdil, že táto diera by mohla byť, aj keď to znie veľmi neuveriteľne, vlastne tunelom do nejakej inej dimenzie. Neveril však tomu, že vtáky vyleteli priamo z diery. Baskom chcel preto ukázať, že sa mýlia, a jedného podivného vtáka zastrelil. Než však k zastrelenému vtákovi dobehol, ten sa zodvihol a odletel. Na mieste kde ležal, našiel len zdeformovaný náboj, ktorý vtáka zasiahol. Po tomto incidente Mel Waters začal všetkému, čo Baskovia o tejto diere hovoria, veriť.

O Diablovej diere v Nevade sa Mel Waters opäť zmienil v programe Arta Bella, no nikomu nepovedal, kde sa presne nachádza z dvoch dôvodov. Nechcel, aby sa o toto miesto zaujímala americká armáda, či tajné služby, a nechcel zničiť pastviny Baskov, ktorí na nich už dve storočia pasú ovce. Môžu podobné diery existovať aj na iných miestach našej planéty? Mel Waters si myslí, že áno, a preto sa snaží vypátrať ďalšie. Či sa mu to podarí, ukáže čas, a samozrejme vás o tom radi budeme informovať.

Autor: Recber

TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

Vyznáte sa v gangsterkách?
Otestovalo sa 9879 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Futbalista Interu radostne telefonuje svojmu otcovi:
- Otec, bol si na futbale?
- Nebol synak.
- To je škoda! Dal som dva prekrásne góly.
- Výborne, som na teba hrdý. A ako skončil zápas?
- 1:1, otec...

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí
 
Hra na dnes