ATLAS.SK: Piatok, 2.9.2016
meniny má Linda
   

Spánok ovplyvňuje váš sex viac, než si myslíte

16.3.2017 | Sex a Flirt

Najlepšie noci sú tie, ktoré sa presexujú? Nie je to tak, ak sa počas noci dobre vyspíte, bude aj váš milostný život lepší. Pozorne si preštudujte, ako veľmi súvisí váš spánok so sexuálnou výkonnosťou.

Čím viac spíte, tým príťažlivejšie sa cítite

Prebudenie po životodarnom spánku býva úžasné a keď sa pozriete do zrkadla, hneď sa vám zdvihne nálada. Nie je to hlúposť, dostatok spánku ovplyvňuje vzhľad vašej pokožky, obvod pásu, množstvo energie, ktorá vás bude v daný deň poháňať, a chuť na sex. Lenže, keď sa nevyspíte a vyzeráte o desať rokov staršie, ani nepomyslíte na sex, veď kto už by len si to chcel rozdať s takou troskou, ktorá ledva drží oči otvorené?

Sextipy od žien: „Chlapi, toto od vás chceme!“

Spánok pomáha tvoriť testosterón
To, ako veľa spíte, priamo úmerne ovplyvňuje hladinu testosterónu vo vašom tele. Je vedecky dokázané, že muži, ktorí spia štyri hodiny denne, majú výrazne nižšiu hladinu testosterónu, než muži, ktorí spávajú osem hodín denne. Keď sa nevyspíte, budete mať mužského hormónu menej, budete mať aj menšiu chuť na sex a nikto predsa nechce byť menší chlap.

Nedostatočný spánok znižuje počet spermií
Nielen chuť na sex, ale aj počet vašich spermií sa zníži vplyvom nedostatku spánku. Štúdia na takmer tisícke mužov ukázala, že tí, ktorí nespia toľko, koľko treba, sú menej plodní. Súvisí to s už spomínaným testosterónom, ktorého budete mať dosť iba keď budete dosť spať.

Šťavnatý steak a poriadna fajka: Sviatok mužov naozaj existuje


Málo spánku spôsobuje viac stresu
V situácii, že vášmu telu chýba spánok, vaše telo produkuje viac hormónu kortizolu, ktorý je zodpovedný za stres. Keď ho máte priveľa, vaša chuť na sex sa stráca a mali by ste si dať pozor, aby sa nestratila úplne. Sex je totiž najlepším spôsobom na odbúranie stresu. Takže treba dosť spať, dosť sexovať a stres bude pre vás neznámy pojem.

Prebdené noci môžu spôsobiť poruchu erekcie

Riziko problémov s erektilnou dysfunkciou vzrastá, ak vášmu telu neposkytujete dostatočný spánok. Takže celonočné sexmaratóny nevydržíte dlho makať. Radšej si večer trochu pošpásujte a choďte sa dobre vyspať.

Autor: Mat
Foto: Shutterstock


TIPY NAŠEJ REDAKCIE

ŠTÝL

Štýlové články, vďaka ktorým vám žiadna neodolá.

 

SPEKTRUM:

Zaujímavosti z domova i zo sveta, od ktorých neodtrhnete zrak.

 

 

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Bača, aká bola svadobná noc?"
"Nuž, najprv som si prdou, aby si nemyslela, že som nesmelý. Potom som jej dau po papuli, aby hneď vedela, že nebudem pod papučou. No a potom som to robiu s ovečkou, aby si nemyslela, že budem od nej závislý..."

 
Virtuálny barPearl Harbor Pearl Harbor
  • 2 cl vodky
  • 2 cl melónového likéru
  • ananásový džús
 
Hra na dnes